Buket Aydın kimdir? Şahan Gökbakar ile neden tartıştılar? İşte bir dönemde sunduğu ana haberlerle adından söz ettiren Buket Aydın hakkında merak edilenler.

Buket Aydın kimdir?

Buket Aydın, 1 Ocak 1985'te Bursa'da doğmuş, Türk haber sunucusu ve öğretim görevlisidir. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Aydın, Attila İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kariyerine özel bir radyoda haber spikerliği yaparak başlayan Aydın, daha sonra Kanaltürk, TRT Türk, NTV, Kanal D, CNN Türk ve Haber Global gibi önemli kanallarda sunuculuk yapmıştır.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlenen Aydın, 2020 yılında boşanmıştır. 2021 yılında Haber Global ile anlaşan Aydın, "Buket Aydın ile Koltuk" programının sunuculuğunu yapmaktadır. Ayrıca, Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğretim görevlisi olarak da çalışmaktadır. 2023 yılında Haberet'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Aydın, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve medya sektöründe önemli bir yere sahip olmuştur.

buket-aydin-sahan

Buket Aydın ile Şahan Gökbakar neden tartıştı?

Şahan Gökbakar ve Buket Aydın arasındaki tartışma, sosyal medyada dikkat çeken bir konu olmuş gibi görünüyor. 

Buket Aydın ve Şahan Gökbakar arasındaki tartışma, Buket Aydın'ın "Hesabı erkek ödemeli" şeklindeki açıklamalarıyla başlamış. Aydın'ın bu açıklamaları, sosyal medyada büyük ilgi çekmiş. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, bu açıklamaları ti'ye alarak bir video çekmiş ve bu video sosyal medyanın gündemine oturmuş. Gökbakar'ın videosuna sinirlenen Buket Aydın, sosyal medya hesabından sert bir açıklama yaparak tepki göstermiş.

Aydın, açıklamasında Şahan Gökbakar'ı eleştirerek, "Medya maymunu değil twitter maymunu bir çapsız. Bir de eski bir komedyen bozması var. Video çekmiş sanırım. Beni engellemiş göremiyorum o yüzden. Ama eminim diğer videoları gibi bu da komik değildir. Geçmişte evinin balkonunda oyuncularla sevişen evlendiği gibi ilk işi karısına işi bıraktırmak olan ki 'iç çamaşırı koleksiyonu yapıyordu' son dönemde muhalefete yalakalıktan başka bir işi olmayan enine boyuna geniş kişiyi anlamışsınızdır. Allah size akıl fikir versin kadın düşmanları reziller" ifadelerini kullanmış. Bu tartışma, sosyal medyada geniş yankı bulmuş ve her iki tarafın takipçileri arasında çeşitli yorumlara neden olmuş.

Editör: Samet Varol