Partililer ve vatandaşların da katılımıyla İsrail’in Filistin saldırısına tepki gösteren Başkan Akpınar, “Filistin’de, Gazze’de, Gazze’nin güney şeridi Refah kentinde, çadır kentte, çadır içinde ve yakın coğrafyamızda, tarihsel bağlarımızın olduğu bölgede, dünya kamuoyunun gözü önünde masum siviller öldürülüyor, masum siviller katlediliyor, bir soykırım yapılıyor. Ve bütün Dünya sadece seyrediyor!” dedi.

Avrupa insanlık suçunu izliyor

İsrail, ABD ve Batılı ülkelerin de desteğini de alarak savaş hukukunu yok sayıyor diyen Başkan Akpınar, “Kendilerini demokrasi, insan hakları, özgürlükler noktasında şampiyon ilan eden ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya ve diğerleri İsrail’in işlediği insanlık suçlarını sadece izliyor. Katliamlara, soykırımlara sessiz kalıyor. Göz yumuyor ve insanlık suçuna ortak oluyor.” diye ifade etti.

Filistin halkı yalnız değil

Ancak şu bilinsin ki Filistin Halkı yalnız değildir diyen Akpınar, “Türkiye Cumhuriyetini kuran bu yüce ulus dün olduğu gibi bugün de masum sivillerin, mazlum milletlerin her daim yanındadır ve her daim yanında olacaktır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Bir kez daha haykırıyoruz. Katliamcı İsrail’e dur diyoruz. Soykırım suçu işleyen yeni Hitler Netenyahu’ya seyirci kalanları, özgürlük şampiyonlarını da lanetliyoruz. Bizler evsizleştirilmek, yurtsuzlaştırılmak istenen Filistin halkının her daim yanında olduğumuzu bir kez daha bildiriyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Eğitim İş: İsrail Soykırımcı Bir Devlettir Eğitim İş: İsrail Soykırımcı Bir Devlettir

Editör: Merve Tepecik