Bülent Cihantimur oğlu Timur Cihantimur kim kaç yaşında? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Bülent Cihantimur Kimdir

Op. Dr. Bülent Cihantimur, hayatına 1970 yılında Kars'ta başladı ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Plastik Cerrahi alanında uzmanlık eğitimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Estetik Plastik Cerrahi uzmanı unvanını aldı.

Kariyerine İngiltere St. Lawrance Hospital'da çalışarak başlayan Dr. Bülent Cihantimur, 1999 yılında Estetik International'ı kurarak Estetik International Sağlık Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı oldu.

Dr. Bülent Cihantimur'un yurtiçi ve yurtdışında birçok plastik cerrahi dergisinde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca, estetik ve kozmetik cerrahi derneklerine üyeliğinin yanı sıra Bursa'da çeşitli sanat ve magazin dergilerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Bursa Tabib Odası, Estetik Plastik Cerrahi Derneği ve Türk Kalp Vakfı gibi önemli derneklerde üyelikleri bulunmaktadır.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2018 yılında Fashion TV tarafından verilen Yılın En Başarılı Estetik Cerrahi Uzmanı ödülüne layık görülmüştür.

Timur Cihantimur Kimdir

Timur Cihantimur, 2006 yılında doğan, yazar Eylem Tok ve estetik cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur'un oğludur. 2024 yılında İstanbul'da bir liseden mezun oldu. 2024 yılında, 16 yaşındayken, İstanbul'da Oğuz Murat Acı'nın ölümüne neden olan bir trafik kazasına karıştı. Kazanın ardından Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un Mısır'a kaçtığı iddia edildi. Timur Cihantimur'un kazadan önce ehliyetinin olmadığı ve lüks cipi babasından izinsiz aldığı belirtildi. Kazayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Editör: Deniz İnal