Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy, siyasetçilere ve basın mensuplarına seslendi. Hassas bir döneme girildiğini ve her söylemin büyük etki yaratacağını ifade eden Gürsoy:" Kazanacağımızı anlayan iktidar partisi ve fonladığı bazı basın mensupları sizler ne yaparsanız yapın hedefinize asla ulaşamayacaksınız" dedi.

Başkan Gürsoy yaptığı açıklamada şunları söyledi:" Seçimlere son bir hafta kala çalışmalarımızı daha da hızlandırarak sürdürüyoruz. Adayımız Ulaş Tepe’yle birlikte yaklaşık 100 gündür sahadayız ve halkımızla iç içeyiz. Geride başladığımız seçim sürecinde önce farkı kapattık, ardından durumu eşitledik ve özellikle son 2 haftadır öne geçerek seçimin favorisi hâline geldik. Sürekli yükselen ivmemize karşılık sürekli düşüşte olan mevcut rakibimiz, iktidar gücünü de yanına alarak fonladıkları yandaş basın üzerinden yoğun bir karalama kampanyasına girişti.

Maskeleri düşecek

 Yandaş basın aracılığıyla son 10 gündür adayımız Ulaş Tepe hakkında atılmadık iftira bırakmadılar. Her türlü bel altı söylemi, iftirayı, dedikoduyu kimlerin planladıklarını, nasıl kaynak aktardıklarını çok iyi biliyoruz. “Temiz siyasetçi, ideal devlet adamı” gibi sıfatlarla kendileri ortada görünmeyen ancak el altından basın yoluyla her türlü tezgâhı planlayanların oyunlarının bozulmasına, maskelerinin düşmesine ve gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasına çok az kaldı.

Yalan haberlere halkımız itibar etmez

Aldığımız duyumlar ve edindiğimiz bilgiler, son haftada kara propagandanın sistematik bir şekilde artarak devam edeceğini göstermektedir. Buradan bu kirli tezgâhı planlayanlara ve bu işin servisçisi olanlara seslenmek istiyorum. Basın, iftira yaymaz. Doğru, ilkeli ve tarafsız haberlerle toplumu bilgilendirir. Gazetecilikle şantajcılığı birbirine karıştıranları halkımız çok iyi tanımaktadır. Son anket verilerimiz, yürütülen kara propagandalara karşı halkımızın Ulaş Tepe’ye desteğinin giderek arttığı yönündedir. Süreci yakından takip ediyor, provokasyon yüklü haberlere itibar edilmemesi konusunda kamuoyunu uyarıyoruz" dedi. Haber merkezi

Bulut Gürsoy'dan Karalama Kampanyasına Karşı "Temiz Siyaset" Çağrısı Bulut Gürsoy'dan Karalama Kampanyasına Karşı "Temiz Siyaset" Çağrısı

Editör: Soner Özdemir