Bursaspor'da 10 yıl forma giyen ve efsane kaptanlar arasında yer alan Ömer Kılıç, futbolculuk kariyerinde Orduspor forması da giymişti. Memleketi Ordu’nun takımı Orduspor’da da sayısız maça çıkan ve futbolcu Bursaspor’da bırakan Ömer Kılıç, Bursaspor’un şu ana kadar iyi bile dayandığını söyledi.

ömer kılıç-1

''Toplamda 10 Senede 2 Milyar Para..''

Türk Futbolu’nun önemli kulüplerinden Bursaspor’da kaptanlığa kadar yükselen ve Yeşil-Beyazlı camiada akıllarda kalan bir futbolcu olan Ömer Kılıç, Bursaspor’un durumu ile ilgili olarak: ‘’Alt yapıdan 28 milyon euro (840 milyon tl) gelir elde et şampiyonluk, şampiyonlar ligi, süper lig geliri derken tahmini 1 milyar tl de öyle gelir elde et. Toplamda 10 senede 2 milyar para girsin kulübe. Sen bu parayı yok et üstüne 1 milyar da borç yap. Yazıklar olsun sizlere. Sonra bu kulüp batmasın. Valla iyi bile dayanmış bu kulüp. Ya arkadaş bu paraları kim yedi? Sadece biliyorum ki protokolde değilde tribünde oturan gerçek Bursaspor taraftarı yemedi. Yiyenin iki cihanda yakası bir araya gelmesin.’’ dedi.

ömer kılıç orduspor

Eski futbolcu Ömer Kılıç, Süper Lig’de toplamda 242 kez sahaya çıkarken Bursaspor ve Orduspor dışında ise Çanakkale Dardanel SK, Astor Enerji Şanlıurfaspor ve Eşin Grup Sökespor formaları giymişti.