2023-2024 sezonunda Ordu'da son maçta Ordu 2.Amatör Lig Play-Off Finali'nde Fidangörspor ile Dolunayspor karşı karşıya gelmişti. Maç boyunca gergin anların yaşandığı mücadele uzatma anlarına taşınırken, bu süreçte maçı Fidangörspor kazanarak 1.Amatör Lige yükselmişti. Dolunayspor ile Fidangörspor arasında Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanan maçta saha içerisinde oynanan futbol adeta sezon finaline yakıştı ancak maçta yaşananlar futbolun dışına çıkmıştı. Özellikle hakemin bitiş düdüğü sonrasında yaşananlar final maçının önüne geçmiş birçok futbolcu yaralanmıştı.

Ordu'da Yumruk ve Tekmeler Konuştu, Yaşananlar Terfi Maçının Önüne Geçti Ordu'da Yumruk ve Tekmeler Konuştu, Yaşananlar Terfi Maçının Önüne Geçti

İl Futbol Disiplin Kurulu tarafından açıklanan cezada ise  Dolunayspor - Fidangörspor arasında maçta Dolunayspor'da Samet Kasa üç maç men cezası aldı. Bu ceza büyük olayların yaşandığı mücadelede verilen tek ceza olurken verilen karar ise şaşırttı. İl Futbol Disiplin Kurulu bu sezon özellikle Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasında oynanan maçın ardından aynı minvalde yaşanan olaylardan sonra görüntüleri inceleyerek büyük cezalar vermişti.

Maçın bitmesinin ardından ise bir anda Fidangörspor ile Dolunayspor futbolcuları arasındaki kavga büyüdü. Bir anda bazı taraftarlar da sahaya indi ve kavgaya karıştı. Özellikle Dolunayspor cephesinde alınan darbelerden ötürü kanaması olan futbolcular olurken, Dolunayspor'un soyunma odasına gitmesi ile olaylar bitmedi. Saha içerisinde kalan Fidangörspor futbolcuları 1.Amatör Lig'e yükselme sevinçlerini yarıda keserek soyunma odası tarafında bulunan Dolunayspor futbolcularına hamle yaptı. Emniyet güçleri futbolcuları engellemeye çalışsa da bu süreç oldukça uzadı ve en sonunda biber gazı ile olaylar engellenmişti.

Editör: Samet Karadağ