Uzun yıllar boyunca Voleybol Erkekler 1.Ligi'nde mücadele eden ve geçen sezon lig terfisi başarısı gösteren Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor,  Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu'nun Axa Sigorta Efeler Ligi'ne uygun olmamasından dolayı maçlarını Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynuyor. Bu sezon Spor Salonu'ndaki eksiklerini tamamlayamayan ve yeni sezonda Akkuş'taki voleybolseverlerle buluşmak için geri sayıma başlayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'a, aynı zamanda Akkuş'ta yeni bir tesis yapılacak. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı ile birlikte Akkuş Yazlıkbelen Mahallesi'ndeki 2270,22 metre karelik arazi, Akkuş Belediyesi Voleybol Takımını konaklama ihtiyacına yönelik tesis yapılması amacıyla Akkuş Belediye Başkanlığı'na verildi.

Akkuş Kuş

Akkuş Belediyesi'nin konu ile ilgili 2023 yılı Kasım ayı içerisinde talep ettiği Akkuş Belediyesi Voleybol Takımı tesis konusu ile ilgili olarak Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Kurulu'ndan karar çıktı. Komisyon tarafından yapılan inceleme sonrasında ise onay kararı çıkarken bu kapsamda düzenlenecek olan protokol Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler tarafından imzalandıktan sonra Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor yeni tesisi için geri sayıma başlayacak.

Akkuş Belediyespor-10

Mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Ordu'nun Akkuş İlçesi'ndeki Yazlıkbelen Mahallesi'nde yer alan 2270,22 metre kare yüzölçümlü arazinin tarla olarak kullanıldığı açıklanırken bu arazinin 758,26 metre karelik alanın Akkuş Belediyesi Voleybol Takımını konaklama ihtiyacına yönelik tesis yapılması amacıyla bedelsiz olarak 25 yıl süreyle Akkuş Belediye Başkanlığına tahsis edildi.

Editör: Samet Karadağ