Ordu'nun en geniş yaylalarından olan Çambaşı Yaylası yaz aylarında serinleten iklimi ile rahat nefes almak için eşsiz bir doğa harikasıdır. Oksijeni bol ormanlarında nefes kesen atmosferi ile gezilecek muhteşem bir yayladır.

Yeşil ve mavinin en güzel tonlarını yakalayabileceğiniz Çambaşı Yaylası, doğa severlere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin Uğrak yeri olan Türkiye'nin en güzel yaylalarından olan bu doğal güzellik ise keşfedilmeyi bekliyor.

Çambaşı Yaylası Nerede?

Ordu ilinin Kabadüz ilçesinde yer alan Çambaşı Yaylası Gümüşdere köyünde bulunmaktadır. Giresun'la sınır olan Ordu ili merkezine 55 kilometre uzaklıktadır. 100.000 dönümlük bir arazide yer alan ve deniz seviyesinden 1850 metre yükseklikte.

Çambaşı Yaylasına Nasıl Gidilir?

Bu muhteşem doğa harikasını görmek isteyen yerli ve yabancı turistler, ulaşım ağı olarak özel ya da karayolu aracılığıyla seyahat edebilirler . Ordu Kabadüz Çambaşı yolunu ulaşım için kullanabilirler.

Çambaşı Kayak Merkezinde Yapabilecek Aktiviteler Nelerdir? 

Türkiye'nin en gelişmiş yaylalarından biridir fırsatların doğayla buluştuğu bu Muhteşem Güzellik Doğa severlerin farklı spor dalları ile buluşturuyor. Kış aylarında kayak merkezinde ailemizle kayak yapma imkanı sunan Çambaşı Yaylası'nda her mevsim keyifli anlar yaşayabilirsiniz .

Çambaşı Kayak Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Ordu’da bulunan kayak merkezi her mevsim ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Ancak kar yağışlarının başlaması ile açılan kayak sezonu, sevenleri tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Kar kalınlığının ortalama 50 santimetreye ulaşmasıyla beraber kayak sezonu da açılmış bulunmaktadır.

Çambaşı kayak merkezi, Ordu’da en fazla tercih edilen yerler arasındadır. Tesis kendi içerisinde kayak alanı, restoran ve otel bulundurur. Siz de ailenizle ve sevdiklerinizle beraber kaliteli vakit geçirmek isterseniz Çambaşı kayak merkezine uğrayabilirsiniz.