Şenocak, Çambaşı’nın kışın kayak kış turizmine, yazın ise yaz turizmine ve büyük rağbet görmeye başlayan güzellikleriyle insanları büyüleyen Karadeniz yayla turizmine hizmet etmeyi hedeflediklerini söyledi. Otelin ve kayak tesisinin hikâyesini de anlatan Şenocak, 2010 yılında dönemin Ordulu siyasileri ve bürokratları ile eski enerji bakanı, bugün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in de büyük destekleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Orduya ve Karadeniz’e verdiği değerle birlikte havaalanının yanında birçok proje ile beraber kayak tesisi gibi büyük bir projenin de temellerini hep birlikte attıklarını belirtti.

WhatsApp Image 2024-01-28 at 11.41.59

Şenocak, oteli yapmak üzere 2012 yılında 29 ortaklı olarak şirketlerini kurduklarını ancak otelin arazisinin tahsisi süresinin 2018 yılını bulduğunu, bu süreçte yıpranan ortaklarından 27’sinin ayrıldığını, ayrılan ortakların yerine yeni ortaklar dahil olduğunu belirtti. Şenocak, otelin inşaatının tamamlandığını ve çok yakında hizmete gireceğini duyurdu.

Çambaşı'na ulaşım için helikopter talebi

Şenocak, ayrıca Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in sürprizlerine vali Muammer Erol'un da desteği ile havaalanı Çambaşı arasına bir helikopter ilave etmesini kendilerinden önemle beklediklerini ve destekleri için teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Atakan Öztürk

SnowRangers, Çambaşı'nda kayakseverleri ağırlayacak SnowRangers, Çambaşı'nda kayakseverleri ağırlayacak

Editör: Atakan Öztürk