CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk, önem verdiği projelerinin arasında Camilerin çevre düzenlemesi, şadırvan ve abdest için sıcak suyun aktığı şadırvanlar olduğunu belirtti.

Eserlerin tarihi dokusunu korumanın yanı sıra çağın son teknolojik sistemlerini de kullanmak istediklerini anlatan Öztürk; “insanlara hizmeti ön planda tutmak asıl hedefimiz. Köylerimizi, şimdi mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizi gezerken bir sorun tespit ettik. Camilerimizin çevresinin düzenlenmesi gerektiğini gördük. Ama bir sorun daha vardı. Abdest alacak doğru dürüst çeşmeler olmadığını, yerler olmadığını da gözlemledik. Hele hele bu mevsimde kışın sıcak su olmaması insanlarımızı sıkıntıya sokuyor. Camilerimizi ve çevresini tek tek ele alacağız. Gerekli çevre düzenlemesini yapacağız. Her camiye bir şadırvan yapacağız. Yapacağımız her şadırvandan sıcak suyu akıtacağız. Kış aylarında insanlarımız rahat edecekler. Bunun bir sosyal sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Bu sorumluluğu yerine biz getireceğiz” dedi.

Üşümeden, titremeden abdest alınacak

CHP’li Şenel Öztürk; “Her zaman dile getirdik. Projelerimizi halktan aldığımız fikirleri, katkıları ile oluşturuyoruz. Gittiğimiz yerlerde abdest alanlar oturanlar herkes sıcak su akmadığını ve soğukta titrediklerini söylediler. Sorunu yerinde gördük, çözülmesi gerektiğine karar verdik ve projeye dönüştürdük. İnsanlarımız üşümeden, titremeden abdest alacak. Bunlar zor olan şeyler değil. 30 Mart sonrasında açıkladığımız tüm projeleri gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Köprübaşı cami restore edilecek

Köprübaşında bulunan tarihi caminin de restorasyonunu yapacaklarını dile getiren CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk şu açıklamayı yaptı.“Zaman zaman köprübaşı camimize ibadet için gidiyorum. Camimizin dış cephesinin karşı tarafa okul yapıldıktan sonra değişmesi gerektiğini, buradaki halkla beraber tespit ettik. Caminin dış cephesini modern, daha düzgün tarihi dokusunu kaybetmeden güzel bir görünüme kavuşturmayı ve yanına bir şadırvan yapmayı amaçlıyoruz. Buraya yapacağımız şadırvanda da vatandaşlarımızın soğuk havalarda sıcak suyla abdest almalarını sağlayacağız.”Haber Merkezi