Çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan etkinliğe katılan Anaokulu öğrencilerine veteriner hekim tarafından sokak hayvanlarının bakımı ve korunması konularında bilgiler verildi. Altınordu Belediyesinin atölyelerinde sevimli dostlar için üretilen mama odakları ve kedi köpek evleri tanıtıldı. Etkinlikte kedi ve köpek evlerini yaptıkları boyama çalışmasıyla renklendiren minik yüreklerin şövale üzerine çizilen evleri parmak boya ile boyama etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Ayrıca çocuklar Pamuk Şeker ve Balon Sihirbazının Yaptığı Hayvan Figürlü Balonlar ile ödüllendirildi. Etkinliğe katılan vatandaşlara da kedi, köpek maması ve mama kapları hediye edildi.

Öte yandan Altınordu Belediyesi 92 mahallede sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini sahada oluşturduğu 375 noktadaki mama odağı, 6 noktada atık karşılığı mama veren otomat ile yıl boyunca sürdürürken 19 adet kedi evi ve 60 adet anneli yavru kulübesi ile can dostlara iklim koşullarından koruyacak yuvalar kurdu. Altınordu Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını gönüllü hayvansever vatandaşlar ile birlikte aralıksız olarak sürdürüyor.

altınordu (2)-8

"Her şey sevgiyle başlar"

Her şey sevgiyle başlar diyen Başkan Aşkın Tören “Her can bize emanet anlayışıyla yaratılmış her canı emanet bilip korumayı şiar edindik. Çünkü biz yeryüzündekilere merhamet etmeyi öğütleyen, her canı aziz ve değerli kabul eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Can dostlarımıza yönelik birçok ilke imza attık atmaya da devam ediyoruz. Bütün bu çalışmalarımıza kattığımız çocuklarımız ve gençlerimiz eliyle aslında gelecek kuşaklara da bir sevgi bir merhamet aşılayarak paylaşmayı bir arada olmayı ve yaratılmış her canı emanet bilip korumayı da öğretmiş oluyoruz.  Sınırlarımız içerisindeki tüm canlıları emanet kabul eden aynı zamanda yaşam kalitelerini artırmak için canla başla çalışan belediyemiz; ilgi, sevgi ve şefkatle sokak hayvanlarının da her daim yanındadır. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün toplumda var olan farkındalığı arttırmasını temenni ediyorum.” dedi.