Ordu’da beşinci kez düzenlenen Triatlon yarışları ‘2024 Triatlon Türkiye Kupası’ sona erdi. n Ordu Triatlonu Karışık Bayrak yarışları, 29 Haziran 2024 Cumartesi günü ilk yarış günü heyecanı ile başladı ve ikinci gün yarışları ile sona erdi. Ordu’da triatlon yarışlarında 20 ilden 400 triatletin katılımıyla gerçekleşen yarışta sporcular yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarından ardı ardına geçerek döktü. Yarışların ardından ise Triatlon Yarış Direktörü Caner Algün, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a açıklamalarda bulundu.

Triatlon Yarış Direktörü Caner Algün, Ordu'da beşinci kez yarış düzenlediklerini söylerken ''Ordu’da bu sene dördüncüsü aslında Ünye’yi de sayarsak beşincisini yaptığımız bir triatlon yarışlarımız oldu. Ordu’yu gerçekten çok seviyoruz. Hem havası hem insanı hem de buradaki triatlona desteği gerçekten mükemmel.  Burada Belediye ile çok iyi bir iş birliğimiz var. Haluk Bey olsun, Resul Bey olsun bizimle birlikte çok iyi çalışıyorlar ve destekliyorlar. Bu anlamda Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na çok teşekkür ederiz.'' dedi.

Kendi adına da sporcular adına da Ordu'da güzel organizasyon olduğunu söyleyen Caner Algün ''Valilik başta olmak üzere Emniyet güçleri, sağlık ekipleri bizi destekliyor. Burada gerçekten elimiz çok kuvvetli. Yarış yaptığımız en rahat organizasyon diyebiliriz. Birçok şehirde yarış yapıyoruz, en rahat ve en sevdiğim yarışlardan bir tanesi Ordu. Nedeni de saygıyım destekler. Yarışlardan sonra sporculardan geri dönüş alıyoruz. Nasıl geçti, sizin için nasıl geçti, hava, parkur durumu vs. Ben hiçbir tane şikayet duymadım. Herkese teşekkür ediyorum. Umarım seneye de devam eder ve seneye görüşürüz.'' açıklamalarını yaptı.

Editör: Samet Karadağ