Ordu Futbolu'nun son dönemlerde yetiştirdiği önemli kalecilerinden birisi olan ve son dönemlerde 2.Lig ile 3.Lig ekiplerinin kalesini koruyan Cantuğ Temel, farklı bir sezon geçirdi. Geçen sezon başında Orduspor 1967 A.Ş.'den ayrılarak 2.Lig ekibi Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyesi Gençlikspor'un teknik direktörü olan Cahit Erçevik, eldivenleri Cantuğ Temel'e temsil etmişti. Erçevik'in gitmesinden sonra da kalede kalan Temel, sezonun ilk yarısında ligde 18 maçın 17'sinde 90 dakika sahada kalmış 1 maç ise kupada şans bulmuştu.

Samsun doğumlu 29 yaşındaki kaleci Cantuğ Temel sezonun devre arasında bir transfer gerçekleştirirken bu transfer ise adeta yedek kulübesine hapsolmasına neden oldu. Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyesi Gençlikspor'dan ayrılarak AcnTürk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü'ne transfer olan Temel, tecrübeli kaleci Nurullah Aslan'ın arkasında kaldı ve ligi ikinci bitirerek Play-Off 3.Turu'nda elenen takımın yedek kalecisi oldu.

Alt liglerin tecrübeli kalecilerinden bir tanesi olan ve Ordu'da Orduspor başta olmak üzere 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Orduspor 1967 A.Ş. formaları giymesine rağmen Ordu dışında forma giydiği takımlarda daha başarılı bir süreç yöneten Cantuğ Temel'in AcnTürk Sigorta Van Spor Futbol Kulübü sözleşmesi sona erdi.

Editör: Samet Karadağ