İş dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Cantürk Alagöz, başarıları ve servetiyle dikkat çekiyor. Peki, Cantürk Alagöz ne iş yapıyor serveti ne kadar? İşte detaylar...

Cantürk Alagöz ne iş yapıyor serveti ne kadar?

Cantürk Alagöz, Alagöz Holding Yönetim kurulu başkanı ve Iğdır FK başkanıdır. Serveti hakkında net bir bilgi bulunamamıştır.

Cantürk Alagöz, 1969 yılında Iğdır'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladıktan sonra, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede 1995 yılında tamamladı.

1996 yılında özel bir şirkette kariyerine başlayan Alagöz, Türkiye'nin ve bölge ülkelerinin analitik cihaz, yedek parça, sarf malzeme ve teknik servis desteğine ihtiyacını karşılayan Redokslab firmasına 2004 yılında ortak oldu. Burada edindiği deneyimleri farklı sektörlerde de değerlendiren Alagöz, 1973'ten beri Türkiye'nin aşı ihtiyacını karşılayan Keymen İlaç firmasını 2016 yılında satın aldı.

Keymen İlaç, Türkiye'nin Covid-19 ile mücadelesinde önemli bir rol oynadı. Sinovac'ı Türkiye'ye ilk getirerek sektörde bir ilke imza atan firma, Covid-19'a karşı faz 3 klinik çalışmalarını gerçekleştirerek Türkiye ve dünya genelinde aşı ihtiyacına katkı sağladı.

Cantürk Alagöz, Redoks ve Keymen İlaç'ın yanı sıra Can Çevre ve Enerji, Nil Çevre ve Enerji, Alagöz Plastik, Alagöz Havacılık, Alagöz Maden ve Alagöz Kimya gibi firmaları kurarak, hepsini Alagöz Holding çatısı altında topladı.

Sosyal sorumluluk projelerine ve spor dallarına verdiği desteklerle tanınan Cantürk Alagöz, 28. Dönem AK Parti Iğdır Milletvekili olarak görev yapıyor ve Nisan 2021'den bu yana Alagöz Holding Iğdırspor Başkanlığı'nı üstlenmiş durumda.

Uluslararası alanda birçok ödül kazanan Alagöz, evli ve iki çocuk babasıdır ve İngilizce'yi iyi derecede bilmektedir.

Ödüller:

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü (2016)
  • Thermo Scientific tarafından verilen INNOVATION Ödülü (2011)
  • Thermo Scientific tarafından verilen Best Commitment Ödülü (2009)
Editör: Kerim Gültaş