Trendyol Süper Lig'de 29.haftanın açılış maçında bu akşam Galatasaray ile Çaykur Rizespor A.Ş. karşı karşıya gelecek. Geçen hafta aldığı galibiyet ile birlikte derin bir nefes alan ve beş maçtır alamadığı galibiyeti altıncı maçında alan Çaykur Rizespor A.Ş.'den, Galatasaray maçı öncesinde konuşulan prim konusunda açıklama geldi. Galatasaray ile oynadığı son üç maçı kaybeden ancak 2020-2021 sezonunda İstanbul'da oynadığı maçı 4-3 kazanan Çaykur Rizespor A.Ş. için yönetimin bu karşılaşmada 1.2 Milyon TL prim verdiği iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

rizesporr

Çaykur Rizespor A.Ş. birkaç gündür kamuoyunda yer alan prim konusunda açıklama geldi. Kulüpten yapılan prim açıklamasında ''Bazı yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “Çaykur Rizespor’da Galatasaray maçı öncesi 1.2 Milyon TL prim verildi.” iddiaları tamamen asılsızdır. Zorlu maç öncesi kasıtlı olarak servis edilen bu haberler sadece Türk futboluna zarar vermeyi amaçlayanların ürünüdür. Çaykur Rizespor Kulübü sezon başında belirlemiş olduğu rutin prim uygulamasını sürdürmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' ifadeleri yer aldı.

Çaykur Rizespor

Galatasaray ile Çaykur Rizespor A.Ş. arasındaki mücadele bu akşam saat 20:00'de Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde oynanacak. İki takıma arasındaki mücadele öncesinde Galatasaray 75 puanla ligin zirvesinde yer alırken, Çaykur Rizespor A.Ş. ise 39 puanla 7.sırada yer alıyor.

Editör: Samet Karadağ