Celal Şengör'ün eşi Oya Hanım, büyük bir merak konusu haline gelmiştir. Peki, Oya Maltepe kimdir? Oya Maltepe kaç yaşındadır? Oya Şengör nerelidir? Celal Şengör ile Oya Maltepe'nin çocuğu var mıdır? Yakından bakalım:

Celal Şengör'ün Eşi Oya Maltepe Kimdir, Kaç Yaşında, Ne İş Yapıyor?

Ünlü jeolog Celal Şengör’ün eşi Oya Şengör kimdir? Oya Maltepe Kaç Yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Oya Maltepe Kimdir?

Oya Maltepe ünlü jeolog Celal Şengör'ün eşidir. Oya Şengör, tanınmış jeolog Celal Şengör'ün eşi olarak bilinen ünlü bir yazardır. Maltepe'de tamamladığı eğitim hayatının ardından 1980'lerin başında Celal Şengör ile tanışmış ve 1986 yılında onunla evlenmiştir. Oya Şengör, kendi başarılı kariyeriyle de dikkat çeken bir isimdir.

Oya Maltepe Ne İş Yapıyor?

Celal Şengör’ün eşi Oya Maltepe’nin ne iş yaptığı merak ediliyor. Oya Şengör, jeoloji alanında uzmanlaşmış ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapmıştır. Jeolojideki bilgisine dayanarak, akademik kariyerinde büyük başarılar elde etmiştir.

Oya Şengör, yapısal yer bilimi ve tektonik alanlarında yaptığı çalışmalarıyla hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanınmış bir isimdir. Kazandığı ödüllerle de başarısını taçlandırmıştır. 2022 yılında emekliye ayrılmasının yanı sıra, aynı zamanda "İstanbul'un Balkonları" adlı bir kitabın da başarılı bir yazarıdır.

Oya Maltepe Kaç Yaşında?

Oya Maltepe'nin doğum tarihi 1958'dir. Celal Şengör’ün eşi Oya Maltepe 65 yaşındadır.

Celal Şengör ile Oya Maltepe’nin Çocuğu Var Mı?

Şengör çiftinin sevgi dolu bir ailenin bir parçası olan Asım adında güzel bir oğulları vardır.

Kaynak: HABER MERKEZİ