Yıllardır TRT Spor'da yayımlanan ve Serkan Yetkin'in sunduğu Spor Manşet programında yorumculuk yapan ünlü gazeteci Cem Dizdar, TRT Spor’dan ayrıldıktan sonra Habertürk, Lig Radyo ve özelikle Maçkolik Youtube’de ‘Cem Dizdar ile Akıntıya’ karşı programında gündeme dair yorumlar yapmaya devam ediyor. Cem Dizdar son olarak 23 Mayıs programında, Anadolu’da düşen takımların belediyelerle ve belediye isimleriyle yeni takım kurmasını yorumladı.

Cem Dizdar konuyla ilgili gelen bir yorumu değerlendirdiği açıklamasında ‘’Anadolu’daki birçok takım düştükleri anda belediyelerle ve belediye isimleriyle yeni takım kurarak isim değişikliği ile ligde kaldıklarından Kayseri – Kayseri Erciyesspor, Malatya – Yeni Malatyaspor gibi, gerçekten kente dair duyguyu kaybettiler diyor. Çok entrerasan bir sosyolojik çözümleme. Sadece o kentten olan, o kenti temsil eden diğerini tutmuyor. Kendi bağlı olduğu şey düşmüş olmasına rağmen taraftar da oyundan düşüyor. Gaziantep’te, Kayseri’de, Malatya’da örnekler. Bir şey kendi değeri içerisinde anlamlı. Kayseri ise Kayseri, düştüyse düştü. Düştüyse çıkacak. ‘’ dedi.

Cem Dizdar ‘’Türkiye'de futbol şizofrenik bir oyun. Benim Samsun'da doğmuş büyümüş bir çocuk olarak Beşiktaş'ı tutuyor olmam kültürel bir şizofrenidir. Dünya'nın hiç bir yerinde böyle borçlanan takımlar ligde yarışamazlar.’’ demişti.

Editör: Samet Karadağ