2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de yeni sezon Mart ayında başlarken henüz ligin ilk haftasında oynanan Ünye Futbol Kulübü ile Fatsaspor maçı tartışmaları beraberinde getirmişti. Ünye İlçesi'nde oynanan müsabakada bu sezon lige ilk kez katılım sağlayan Ünye Futbol Kulübü rakibini 4-2 yenerken bu süreçte lige galibiyetle başlamıştı. Geçtiğimiz sezonlarda da 2.Amatör Lig'de mücadele eden Fatsaspor, bu maçın ardından ise ev sahibi ekibi şikayette bulunuştu.

Fatsaspor'un şikayet sebebinin ev sahibi takımın esame listesine cezalı oyuncuyu yazması olurken verilen şikayet sonrasında İl Futbol Disiplin Kurulu konuyu inceledi. Fatsaspor'un şikayeti ile ilgili olarak 'başvurunun reddi ile ceza verilmesine yer olmadığına' karar verildi. Bu karar sonrasında ise Ünye Futbol Kulübü'nün 4-2'lik galibiyetinde değişiklik olmadı.

İşte o karar:

10.03.2024 tarihinde oynanan Ünye FK - Fatsaspor 2. Amatör Küme müsabakasında Ünye FK’nın cezalı sporcuyu esame listesine yazmış olduğuna yönelik olarak Fatsaspor Kulübü tarafından yapılan başvuru incelendiğinde ; sporcunun yalnızca esame listesine yazıldığı ve oyuna girmediği tespit edilmiştir. Bu nedenle Futbol Müsabaka Talimatı, Futbol Disiplin Talimatı ve yerleşik AFDK kararları neticesinde başvurunun reddi ile ceza verilmesine yer olmadığına oy birliği ile karar verilmiştir. 
 

Editör: Samet Karadağ