Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak kutladı.

Törene CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, CHP Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy ve partililer katıldı.

CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, konuşmasında şunları söyledi: "19 Mayıs, dünya tarihinde eşi benzeri görülmeyecek bir devrimin milli mücadelenin Anadolu'da ihtilal denilecek bir başlangıçın tarihidir. İdealleri ve ideolojileriyle dünyayı değiştiren en büyük devrimcinin doğum günüdür. Ancak tarih bilinçli olmayanların siyasi, askeri ve ekonomik olarak bitmiş Osmanlı'nın tarih sahnesinden silindiğini, neredeyse tamamının işgal edildiğini görmeyenlerin keşke Yunan kazansaydı diyenlerin ve bu zihniyette bu zihniyette olanların 19 Mayıs'ı anlayabilme, anlamdırabilme yetileri yoktur. Bu bağlamda 19 Mayıs'ı 19 Mayısları çok iyi idrak edip anlayabilmeli daha iyi anlamlandırabilmeliyiz. Bir önceki bayramlardan daha da anlamlı kutlamalıyız."

CHP Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy ise konuşmasında, "Bugün vatan dediğimiz bu kutsal toprakların sınırlarını, al bayrağımızın rengini, cumhuriyetimizi, özgürlüğümüzü ve geleceğimizi, borçlu olduğumuz, ülkemizin kurtarıcısı ve cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anarak ona saygımızı, minnetimizi, dinmek bilmeyen özlemimizi ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum," dedi. 

Samsun'da 19 Mayıs Yarı Maratonu yapıldı Samsun'da 19 Mayıs Yarı Maratonu yapıldı

Editör: Atakan Öztürk