Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısında, “imarda yeni bir ekip kuruyoruz. Kuracağımız bu ekip herkesin malına, mülküne, çevreye, ahlaka ve etiğe uygun davranacak.” Demişti.

 CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar’da bu açıklamaya tepki göstererek, “Geçen dönem Ordu Büyükşehir Belediyesi imar ekibiniz ahlaksız mıydı?” diyerek sert tepki gösterdi.

Önceki ekininiz etik davranmadı mı?

Akpınar, “Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Güler, açıklamasında, "imarda yeni bir ekip kuruyoruz. Kuracağımız bu ekip herkesin malına, mülküne, çevreye, ahlaka ve etiğe uygun davranacak" şeklinde konuştu.  Sayın Güler bugüne kadar çalıştığınız ekip ahlaklı değil miydi? Sayın Güler bugüne kadar çalıştığınız ekip etiğe uygun davranmıyor muydu? Sayın Güler bugüne kadar çalıştığınız ekip Ordulunun ve kamunun malına mülküne sahip çıkmıyor muydu?” ifadelerine yer verdi.

 Hukuki süreç başlattınız mı?

Bizlerin sizlerin söylemlerinizden anladığı, sizin ekibinizin herkesin malına, mülküne, çevreye, ahlaka ve etiğe uygun davranmadıkları yönünde diyen Akpınar, son olarak şunları söyledi: “Bu konuda herhangi bir hukuki süreç başlattınız mı?  Kuracağınız yeni ekip ve A takımının içinde mevcut kişilerden devam eden var mı?”  Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir