Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışmayan emeklilere 5 bin lira verirken Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan üreticilere bu parayı vermemişti.

Ordu’da yaklaşık 50 bin fındık üreticisi ÇKS kaydı bulunduğundan bu 5 bin liralık ödemeden yararlanamamıştı. “Çiftçi Kayıt Sistemi”ne (ÇKS) kayıt olan binlerce emekli çiftçi (üretim yaptığı arazinin büyüklüğüne bakılmaksızın) bu ikramiyeyi alamamıştı.

 Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, mecliste bu konuda çalışma yapıldığını duyurarak yakında sonuçlanacağını açıkladı.

Kulis bilgileri var

Yaptığımız çalışmalar sonuç verecek gibi diyen Başkan Akça, “ÇKS’ye kayıtlı çiftçilerimize ödenmeyen 5 bin TL ikramiyenin ödenmesi için bir çalışma yapıldığı ve mecliste yapılan bütçe görüşmelerinde bir torba yasayla beraber, ÇKS’ye kayıtlı çiftçilerimizin mağduriyetin giderileceği kulis bilgileri var.” Dedi.

Olumlu sonuçlanacak

Akça, “Birlikten güç doğar, biz büyük bir aileyiz yeter ki farkında olalım. Başta Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar olmak üzere bütün Ziraat Odalarımızın verdiği mücadele sonuç verecektir.” Diye konuştu. Soner ÖZDEMİR

Emekli fındık üreticisi ÇKS kurbanı Emekli fındık üreticisi ÇKS kurbanı