Cumhuriyet Mahallesi'nde oldukça popüler olan Coffee FAE'S, şubeleşmeye devam ederek Ordu'nun Altınordu ilçesinde Düz Mahalle mevkiinde lounge hizmete açıldı. İşletme sahipleri Furkan Yalçın ve Ali Yalçın kardeşler, ilk şubelerini Cumhuriyet Mahallesi'nde açtıktan sonra ikinci şubelerini Düz Mahalle'de kahve severlerle buluşturdu. Yeni açılan mağazada kahve severleri ağırlayan Furkan Yalçın, müşterilere üçüncü nesil kahve deneyimini yaşatmanın mutluluğunu belirtiyor. Coffee FAE'S, yaz aylarında serinletici lezzet arayanlar için Frozen adında özel bir menü hazırladı. Mangolu, çilekli ve elmalı seçenekleriyle sunulan frozen, kahve severlerin beğenisini topluyor.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 15.53.58

Ali Yalçın ise yaz aylarında ice çiçeklerin, frozen, milkshake ve kahve çeşitleri arasında en çok tercih edilenler olduğunu söyledi.

Ali Yalçın, "İşletmeyi beraber işletiyoruz ve üçüncü nesil kahve kültürünü yaymaya çalışıyoruz. Üçüncü nesil kahve kültürünün hem kaliteli kahve hem de kaliteli içecek, oturma alanı ve keyifli bir ortam sunmayı amaçladığını söyledi. Müşterilerimize kahvenin nereden geldiği ve nasıl yapıldığını da öğretmek istiyoruz. Türk kahvesinin Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu ve bunu en kaliteli şekilde sunmaya çalıştıklarını söyledi. Yalçın, "Dünyada kahve yarışmaları bile yapılıyor ve biz de bu yarışmalarda derece alan kahveler sunuyoruz" dedi.

Editör: Zeynep Telci