Yaşanan ekonomik sıkıntıların Gürgentepe’de fazlasıyla görüldüğünü vurgulayan Coşkun, Gürgentepe’de halkımızın dayanışma geleneğine yakından tanığım. Çocukluğumdan bu yana tanık olduğum bu gelenek sürüyor. Bu nedenle ekonomik krizi en fazla hisseden ilçemizde zor durumda kalan insanlarımızı yalnız bırakamayız. Bu nedenle yeni bir dayanışma kampanyası başlatmak istedik.” diye konuştu.

Eşya Kampanyası başladı

 Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun’un çağrısında, “Kıymetli Gürgentepe Ailem; komşumuzun derdini kendi derdi edinen bu güzel ilçemizin halkına yakışır bir kampanya başlattık. Askıda eşya kampanyası ile elinde olan olmayana destek olarak birlik ve beraberlik içinde bir hayat geçireceğiz. Damlaya damlaya göl edip o gölü mutluluk denizine çevireceğiz. Yardım etmenin huzurunu heybesine katmak isteyen bütün vatandaşlarımızdan kampanyamıza destek olmalarını bekliyor, şimdiden her birinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Gereksinim fazla

Dayanışmaya gereksinim duyanların olduğuna dikkat çeken Coşkun, “Belediye olanaklarını son sınırına kadar kullanacağız ancak halkın dayanışma geleneğini canlandırmak istiyoruz. Gürgentepe halkı, komşusu açken uyamaz. Bu nedenle yaptığımız incelemeler sonucu acil gereksinimleri belirledik. İncelememize sonucu, ev eşyalarından kanepeden sandalye masaya, çocuk bezinden mamasına, elbisesine; kira ödeyemeyene kadar gereksinimi olanlar oldukça fazla. Bu nedenle dayanışma geleneği olan ilçemizde ve Ordu’da yaşayan Gürgentepelilerden destek bekliyoruz. Yardımlar belediyenize ulaştırıldığında alan da veren de memnun kalacak, reklam yapılmadan herkes sevinecek. Gereksinim duyanların sesini haykırıyoruz, dayanışma yaşatır.” Şeklinde konuştu. Haber merkezi

Gürgentepeliler Sinemada Gürgentepeliler Sinemada

Editör: Soner Özdemir