Cübbeli Ahmet Cemaatten kovuldu mu? Cübbeli Ahmet İsmailağa Cemaati’nden neden atıldı? İşte detaylar…

Cübbeli Ahmet Cemaatten Kovuldu Mu?

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün 27 Mart 2024 tarihinde İsmailağa Cemaati'nden resmen atıldığı açıklandı. Cemaatin ileri gelenleri tarafından yapılan açıklamaya göre Cübbeli Ahmet'in cemaatin "usul ve erkânına aykırı" davranışlarda bulunduğu ve "tekfir ve tezyif" ettiği belirtildi.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın cemaatten atılması, İsmailağa Cemaati'nde uzun süredir devam eden bir kavganın sonucu olarak da yorumlanıyor. Cübbeli Ahmet’in son zamanlarda cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun oğlu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu ile ters düştüğü iddia edilmişti ve konuşulmuştu.

Cübbeli Ahmet İsmailağa Cemaati’nden Neden Atıldı?

CÜBBELİ-AHMET-HOCASI

Cübbeli Ahmet'in İsmailağa Cemaati'nden atılmasının kesin sebebi bilinmemekle birlikte, birkaç olası neden öne sürülmektedir. Cübbeli Ahmet'in son zamanlarda cemaatin geleneklerine ve kurallarına uymayan bazı konuşmalar yaptığı ve bunların cemaat tarafından hoş karşılanmadığı belirtiliyor. Ayrıca Cübbeli Ahmet'in siyasi görüşlerinin cemaatin genel siyasi görüşüyle uyumlu olmadığı ve bu durumun da gerginlik yaratmasına yol açtığı da öne sürülüyor.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın 31 Mart yerel seçimleri için Cumhur İttifakı dışındaki partilere oy vermenin caiz olmadığını iddia ettiği, Yeniden Refah Partisi ve Saadet Partisi'nin adaylarına oy vermenin günahkâr olmak anlamına geldiğini ve Cumhur İttifakı'na oy vermenin ise vacip olduğunu belirttiği video ile Cübbeli Ahmet İsmailağa Cemaati’nden atıldığı iddia ediliyor.

Cübbeli Ahmet Hoca Kalp Krizi Mi Geçirdi? Cübbeli Hoca Kaç Yaşında? Cübbeli Ahmet Hoca Kalp Krizi Mi Geçirdi? Cübbeli Hoca Kaç Yaşında?

Editör: Merve Tepecik