Geçen hafta çok ağır bir hafta oldu. Görülmemiş düzeyde ABD doları arttırıldı. Desteklendi. Türk milleti tam manasıyla iflasa sürüklendi. Bu hafta ise Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümüdür. Cumhuriyetimiz acı bir noktaya getirilmiştir. Rakamlar bizi maalesef doğrulamaktadır. Bir ABD doları 9.607.000 TL dir. Cumhuriyetimiz kurulduğu 1923 te bu değerimiz 80 kuruş idi. 10 Kasım 1938 de de 80 kuruş idi. Atatürk sağlığında 81 kuruş bile olmadı. Bir ABD doları kaç defa artmıştır . 10.000.000 defa artmıştır. Cumhuriyetimizin 99. yılşında bir ABD dolarını 10.000.000 defa arttırarak girmiştir. Bu eseri tek kişiye yükleyemeyiz. Bu son iktidarımız geldiği zaman bir ABD doları 1.320.000 TL idi. Gerisi bu iktidara aittir.

14 Mayıs 1950 de Cumhuriyetimizin iki temeli değiştirilmiştir. DENK bütçe açık bütçeye çevrilmiştir. Laik eğitin ise yok edilmiştir.


Cumhuriyetimizin ana çelişmesi nedir

 1. Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa eden Kuvayı Miliyeciler
 2. Türkiye Cumhuriyetini 30 Ekim 1923 te yıkmaya karar vermiş bulunan dahili ve harici bedhahlar

  AKP nin gaflet veya ihmali –nedir ki gitsin diyoruz orada az da olsa anlaşmak gerekir. AKP 19 senede 19 bütçe yapmıştır hepsi de açıktır. Toplam açıklar 800. Milyar TL yi bile geçmiştir. Hizmet Karnesi çok kötüdür: İşte AKP nin Güncel ( 6 Ekim 2021) hizmet karnesi

  Bir gram altın 2003 te 18 YTL iken 505. YTL ye çıkmıştır. Artış 28 mislidir

  ABD Doları 2003 te 1.660.000 TL iken 8.930.000 çıkmıştır. Artış 6,7 mislidir

  Çeyrek altın 2003 te 24 YTL den 815 YTL ye çıkmıştır. Artış 34Mislidir

  Bu tabloya DENK bütçe yaparak dur demeden Türkiye Cumhuriyetinin yıkılışına dur demiş olmayız.
 3. Tekrar yazalım
 • Bu tabloya DENK bütçe yaparak dur demeden Türkiye Cumhuriyetinin yıkılışına dur demiş olmayız.
   
 • Açık bütçeler kaynağını Anayasamızdan almayan bir gaflet uygulamasıdır.
 • Yasalarımız ve Anayasamız açık bütçelerle açılan bu yıkılış yoluna izin vermez.
 • Buna karar verecek ve iktidara ışık tutacak Anayasa Mahkemesi ve Danıştay gibi yargı mercileridir. Bu iki merci bile işin farkında değildirler. Anayasaya aykırı uygulanmaları Anayasa Mahkemesine doğrudan götürme hakkı CHP nindir. CHP bunun bir hak veya vecibe olduğunun bile bilincinde gözükmüyor: Bunun nereden söylüyoruz. AKP ve daha öncekiler 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana hep ama hep açık bütçeler yapmışlardır. Bütçeler açıktır diye CHP hiç bir bütçeyi T.C. Anayasa Mahkemesine götürmemiştir de oradan biliyoruz.
 1. Cumhuriyetimizin 99. Yılında CHP partisini Anayasamıza ve Atatürk ilkelerine aykırı olarak açık bütçelerle uçuruma sürüklemelerine dur diyecek hukuk mücadelesine başlamalıdır.
 2. İLK adım olarak 278 Milyar açık olarak TBMMÖ ne sunulan 2022 bütçesi ile hukuk mücadelelerine başlamasını bekliyoruz.
 3. Cumhuriyetimizi her karış toprağı şehit kanları ile kuran büyük Türk milletinin CHP den talebi budur.
 4. Tekrar yazalım:
 5. İLK adım olarak 278 Milyar açık olarak TBMMÖ ne sunulan 2022 bütçesi ile hukuk mücadelelerine başlamasını bekliyoruz.
 6. Cumhuriyetimizi her karış toprağı şehit kanları ile kuran büyük Türk milletinin CHP den talebi budur. Başarılar dilenir.
 7. Cumhuriyetimizi her karış toprağı şehit kanları ile kuran büyük Türk milletinin Kurduğu en büyük bayram olan Cumhuriyetimizin 99. ve bundan sonraki, yıllarını dahili ve harici bedhahların yıkımlarını onarmış olarak daha büyük şereflerle ve daha büyük mutluluklarla kutlanmasını gönülden dilerim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.