Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden ve devre arasında takımın başında Ordulu teknik direktör Cüneyt Tiryaki'yi getiren 12 Bingölspor, Tiryaki ile 13 maçın 13'ünü kazanmış ancak şampiyonluğu iki puan farkla kaybetmişti. 12 Bingölspor, 3.lige yükselme konusunda heyecanlanırken Cüneyt Tiryaki ile yakaladığı çıkışla dikkat çekmişti. Cüneyt Tiryaki'yi göreve getirmeden önce sezonun ikinci yarısını kazanan 12 Bİngölspor, Tiryaki ile ise 12 maçın 12'sini kazanmayı başarmıştı.

cüneyt tiryaki

Lider Yozgat Belediyesi Bozokspor'un 64 puan ligde 62 puan toplayan 12 Bingölspor, Bingöl Amatör Lig şampiyonu Büyük Bingöl 1981 Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecekti. Cüneyt Tiryaki'nin ekibi, Bingöl Amatör Lig şampiyonu Büyük Bingöl 1981 Spor Kulübü'nün Play-Out maçına çıkmamasından dolayı ise bu maçı oynamadı ve yeni sezonda da adını Bölgesel Amatör Lige yazdırdı.


2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig'de Orduspor 1967 A.Ş.'nin teknik direktörü olarak sezonu açan Cüneyt Tiryaki, kariyerinde unutmak isteyeceği bir sezon başlangıcı yapmıştı. Cüneyt Tiryaki gözetimindeki Orduspor 1967 A.Ş., sezonun ilk üç maçında üç mağlubiyet alınca aynı şekilde sahadaki oynanan futbolun da umut vermemesi nedeniyle Cüneyt Tiryaki'nin istifası yönetim tarafından kabul görmüştü. Tiryaki, 12 Bingölspor'da kendisine gelirken 12 maçta 12 galibiyet aldığı bir kariyer zirve performansı yaşadı.

Editör: Samet Karadağ