2023-2024 sezonunda mücadele edeceği Efeler Ligi öncesinde transfer yapmaya devam eden Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Ağustos ayının henüz ilk gününde Danimarka Milli Takımı oyuncusu Mikkel Hoff’u transfer ettiğini açıklamıştı. 2001 doğumlu Hoff, Danimarka Erkek Voleybol Milli Takımı’nın CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası kadrosuna çağrıldı.

Mikkel Hoff: ''İlk Kez Türkiye'de Oynayacağım''

14 kişilik kadroda kendisine yer bulan 22 yaşındaki Mikkel Hoff, Danimarka Milli Takımı’nda CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nde forma giyecek olan ve Türkiye Ligi’nde yer alan tek oyuncu oldu. Mikkel Hoff, Türkiye’ye gelmeden önce Türkiye için ilk röportajını Spor52 com ve Ordu Yorum Gazetesi’nden Samet Karadağ’a verirken ‘’Türkiye’ye gelip maçlarda onlarla bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum. İlk kez Türkiye’de oynayacağım, güzel Türkiye’de iyi bir sezon olmasını iple çekiyorum.’’ demişti.

Mikkel Hoff

Mikkel Hoff: “Türkiye’de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum” Mikkel Hoff: “Türkiye’de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum”

Danimarka Erkek Voleybol Milli Takımı CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda 30 Ağustos’ta Kuzey Makedonya, 1 Eylül’de Çekya, 3 Eylül’de Karadağ, 4 Eylül’de Hollanda ve 5 Eylül’de Polonya ile karşılaşacak. Hoff, Danimarka Milli Takımı’nın turnuvadaki durumuna göre turnuva bittikten sonra Türkiye’ye gelecek.