Demet Taner, Türk kültür ve sanat dünyasında önemli bir yere sahip olan isimlerden biridir.  Peki, Demet Taner kimdir kaç yaşında? Haldun Taner eşi Demet Taner öldü mü yaşıyor mu? İşte detaylar...

Demet Taner

Demet Taner kimdir kaç yaşında?

Demet Taner, Bursa'da dünyaya geldi. İlköğrenimini burada tamamladıktan sonra orta ve lise öğrenimini İstanbul'da gerçekleştirdi. Eczacılık alanında lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü'nde yüksek lisans ve sanatta yeterlilik (doktora) derecelerini aldı. Ayrıca, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Tiyatro Tarihi dersleri verdi.

Haldun Taner'in eserlerinin yayımlanması, yazar hakkında düzenlenen etkinlikler ve diğer tüm çalışmalarda Demet Taner'in katkıları bulunmaktadır. Haldun Taner'in biyografisini anlatan "Canlar Ölesi Değil" ve (Selçuk Erez ile birlikte) "Haldun Taner'in Timsahı" adlı kitapları bulunmaktadır.

Haldun Taner eşi Demet Taner öldü mü yaşıyor mu?

Demet Taner halen hayattadır. 1942 doğumlu olan Demet Taner, yazar Haldun Taner'in eşi olarak bilinir. Haldun Taner'in 1986'daki vefatından sonra Demet Taner, "Canlar Ölesi Değil" adlı bir kitap yazarak Haldun Taner'in hayatını anlattı.

Demet Taner, 2023'te verdiği bir röportajda halen hayatta olduğunu ve aktif bir şekilde hayatını sürdürdüğünü belirtmiştir.

Editör: Kerim Gültaş