Ordu U16 Ligi'nde şampiyon olan ve 1.Kadem maçları oynama hakkı kazanan Demirspor U16, bu süreçte Sinop'a gitmişti. 18-21 Nisan tarihleri arasında Sinop'ta 1.Kademe maçların oynayan Demirspor U16, bu süreçte altı takımın yer aldığı Sinop'ta Samsun Büyükşehir Belediyespor U16 ve Zonguldak Kömürspor U16 ile aynı grupta yer almıştı. Demirspor U16,  ilk maçında Samsun Büyükşehir Belediyespor U16 ile karşılaşmıştı. Rakibi karşısında Sinop Üniversitesi Sahası'nda galibiyet mücadelesi veren Demirspor U16, beklenen sonucu alamadı ve rakibine 3-1 mağlup olarak Türkiye Şampiyonası 1.Kademe maçlarının ilk günüde mağlup olmuştu.

Sinop Üniversitesi Sahası'nda oynanan U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe müsabakalarındaki ikinci mücadelesinde Zonguldak Kömürspor U16 ile karşı karşıya gelen Demirspor U16, rakibini 4-2 yendi. Ali Haydar Demir'in öğrencileri üçerli iki gruba bölünen Türkiye Şampiyonası 1.Kademesinde ikinci maçını kazandı ve moral buldu. Demirspor U16, Sinop'taki ikinci maçında kazanarak turnuvayı galibiyetle tamamladı.

Bu sezon A takım faaliyetleri kapsamında da birçok genç oyuncusunu oynatan ve 16-17-18 yaş oyunculardan kurulu kadrosuyla Play-Off'a katılma mücadelesi vermiş ancak son haftalarda Play-Off şansını yitirmişti ancak genç oyuncularla gösterdiği mücadele ile alkış almıştı.