2023-2024 sezonunda Ordu'da U17 Ligi şampiyonu olan Demirspor U17, Türkiye Şampiyonası etabı için Samsun'da sahaya çıkacak. Ordu'da altyapı faaliyetleri ile dikkat çeken ve hem yarıştırıcı hem de yetiştirici kimliği ile dikkat çeken Demirspor U17, geçtiğimiz Mayıs ayında Galataspor U17 karşısında kazanarak Ordu U17 Ligi şampiyonu olmuştu. Ordu'da şampiyon olan Demirspor U17'de Samsun etabında ise takım yeni başarılar elde etmek istiyor.

Türkiye Şampiyonası U17 1.Kademe maçlarının Samsun etabında Amasya Merzifonspor, Giresun 1926 Bulancakspor, Sivas Büyükşehir Belediyespor, Tokat Merkür Jet Erbaaspor ve Yozgat Sorgun Belediyespor takımlarından iki tanesi ile mücadele edecek. Demirspor U11, bu etapta ilk olarak üçlü grupta lider olmak için mücadele edecek ve bu hedefe ulaştığı anda final maçında 1.Tur şampiyonluğu için mücadele verecek.

Ordu U17 Ligi'nde şampiyonluk sevinci yaşayan Demirspor U17'da forma giyecek olan birçok futbolcu bu sezon aynı zamanda U16, U18 ve A takımda da zaman zaman şans bulmuştu.

Editör: Samet Karadağ