Deniz Akkaya'nın Kızı ile Olayı Nedir? Deniz Akkaya Kimdir? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Deniz Akkaya Kimdir

Deniz Akkaya, 3 Ağustos 1977'de İstanbul'da dünyaya geldi. Ünlü manken, oyuncu ve sunucu kimliği ile tanınmaktadır. Çerkes kökenli bir ailenin kızı olan Akkaya, Kayseri Akören'in Uzunyayla Köyü'nden gelmektedir. Eğitim hayatını İstanbul'da geçiren Akkaya, ilkokulu Faik Reşit Onat İlkokulu'nda, ortaokulu Bilge Kaan Özel Deneme Lisesi'nde, liseyi ise Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünde yükseköğrenim gördü.

Akkaya, genç yaşta profesyonel olarak modellik kariyerine başladı. 1997 yılında Türkiye'nin tek meslek yarışması olan Best Model of Turkey yarışmasında birinci, Miss Grace of the World yarışmasında ise dördüncü oldu. Yıldırım Mayruk ve Cengiz Abazoğlu gibi tanınmış modacıların yanı sıra birçok yerli ve yabancı markanın defilelerinde yer aldı. 1998 yılında Alman moda firması Escada'nın Türkiye'deki bir defilesinde Carla Bruni ile aynı podyumu paylaştı. 2000'li yıllarda Türkiye'de yayımlanan çeşitli moda dergilerinin kapaklarında boy gösterdi.

2006 yılında Star TV'de yayımlanan ve yüksek izlenme oranlarına ulaşan Top Model Türkiye yarışmasının sunuculuğunu üstlendi. Ardından Show TV'de yayımlanan Pişti adlı televizyon programında yorumcu ve sunucu olarak görev aldı. Cine5'te yayımlanan Başka Yerde Yok adlı programda ise Fatih Altaylı ve Mehmet Barlas gibi gazetecilerle birlikte çalıştı.

Akkaya, tiyatro ve sinema alanında da başarılı bir kariyere sahiptir. Rol aldığı filmler arasında Maskeli Beşler: Kıbrıs, Vizontele Tuuba ve Okul gibi yapımlar bulunmaktadır.

Deniz Akkaya'nın Kızı ile Olayı Nedir

Eski manken Deniz Akkaya, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, 16 yaşındaki kızıyla yaşadığı çarpıcı olayı anlattı. Akkaya, kızı tarafından fiziksel şiddete maruz kaldığını ve yaşadıklarını detaylı bir şekilde takipçileriyle paylaştı.

Deniz Akkaya, kariyerine 1997 yılında başladığını ve bu süreçte çok mutlu bir hayat sürdüğünü belirtti. Ancak, yanlış bir baba seçimi nedeniyle hamile kaldığını ve hayatının kabusa dönüştüğünü ifade etti. Bu yanlış seçimin ardından, bir ruh hastası ile uzun süren bir velayet savaşı verdiğini ve bu savaşın adeta bir ömür sürdüğünü dile getirdi.

Kızının kendisinden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdiğini söyleyen Akkaya, telefonun içeriğini incelediğinde, haberi olmadan yapılmış yurtdışı planları ve başka şeylerle karşılaştığını belirtti. Bu durumun üzerine kızının telefona el koymasına fiziken saldırarak tepki verdiğini ve Akkaya'yı 1,5 saat boyunca balkona kilitlediğini anlattı. Komşuların ve güvenliğin çabalarına rağmen kurtulamadığını, sonunda 112'yi üç kez arayarak kurtulduğunu ifade etti.

Deniz Akkaya, polislere de karşı çıkan kızının, daha sonra kendisine yönelik itibar suikastı yaptığını belirtti. Ergenliğin arkasına saklanarak bu davranışlarını mazur göstermeye çalıştığını, ancak kendisinin buna izin vermeyeceğini vurguladı. Akkaya, "Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin. Bazı insanlar benim hayatımı yaşamazken boş konuşuyor!" dedi.

Akkaya, kızının kendisini saatlerce balkona kilitlemesine rağmen, polise ulaşmayı başardığını ve gelen ekiplerin de zorluklarla karşılaştığını belirtti. Kızının polislerin müdahalesine rağmen, 'beni dövdü' diyerek itibar suikastına geçtiğini de ekledi. "Ben bu hayatı, birileri üstünde tepinsin diye inşa etmedim. Bilip bilmeden bu hayatı yorum yapmayın!" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Editör: Haber Merkezi