Türkiye'de Denizbank fon dolandırıcılığı olarak bilinen davanın ilk duruşması İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkemenin sonunda iki tutuklu sanığın tahliyesine kadar verilirken, İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan ilk duruşmada mahkeme banka avukatının davaya katılma talebini reddederek duruşmayı erteledi. 14 saat süren duruşmanın ardından ise Türkiye'de bu dava hakkında açıklamalarda bulunan yeni isim ise  finans profesörü Özgür Demirtaş oldu.

özgür demirtaş

Özgür Demirtaş: ''Bana Ücretsiz Sorabilirsiniz''

Türkiye’nin ilk Tasarruf ve Finansal Okur Yazarlik Derneğinin (FODER) Kurucu Yonetim Kurulu üyeliğini ve Türkiye Genç Işadamları Derneği (TUGIAD), TAYSAD ve DASK danışmanlıklarını da üstlenen Özgür Demirtaş, 'Denizbank Fonu' hakkında 'buradan bütün Sporcularımıza sesleniyorum. Yatırım yapmadan önce bir uzmana sorun. Bana ÜCRETSİZ sorabilirsiniz. Yatırım tavsiyesi vermek yasak. Size paranızı neye yatırmanız gerektiğini söyleyemem. Ama neye yatırmamanız gerektiğini söyleyip dolandırılmaktan kurtarabilirim.'' açıklamasını yaptı.

Emre Çolak-15

Emre Çolak, ''Arda Turan'a Bilip Bilmediğini Sordum'' Demişti

Sözcü.com.tr sitesinde yer alan habere göre Ordulu futbolcu Emre Çolak mahkemede yaptığı açıklamada: ''“Erzan beni yatırım fonu vaadiyle sürekli aradı. Bize sürekli yatırım fonu olduğunu, kurumsal bir fon olduğunu söyledi. Biz de o yüzden parayı verdik. 2011 yılından beri Galatasaray’da oynadığım için o zamandan beri tanıyorum. Böyle bir fon olduğunu kendisi arayıp söyledi. Bu fon ile ilgili yalnızca Arda Turan’a bilip bilmediğini sordum. O da ‘Evet böyle bir yatırım var’ dedi. Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu’nun fonun başında olduğunu söyledi. Tek seferde 3 milyon 212 bin dolar verdim, ‘2-3 ay içerisinde yüzde 25 getirisi olur’ dedi. Herhangi bir geri ödeme almadım, şikayetçiyim” ifadelerini kullanmıştı.

Arda Turan

Arda Turan: ''Bütün Birikimin Gitti''

Arda Turan ise yaptığı açıklamada: ''“Seçil Erzan, ‘Bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil' diyerek beni kandırdı. 13 milyon 900 bin doları elden verdim. Bütün birikimim bir anda gitti.” ifadelerini kullanmıştı.

SAMET KARADAĞ