Rekolte komisyonunun Ordu genelinde yaklaşık 400 noktada en doğru sonucu tespit etmeye yönelik çalışma yapması bekleniyor.

1 Temmuz Pazartesi günü itibarıyla Altınordu ve Gülyalı ilçelerinde başlayacak rekolte çalışmaları, daha sonra diğer ilçelerde devam edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde fındık sektörü paydaşlarının da katılımıyla kurulan rekolte komisyonunun yaklaşık 2 haftalık çalışma gerçekleştirmesi bekleniyor.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan ise Ordu'da 19 ilçede sahil, orta ve yüksek kesimlerde bizzat bahçelerde çotanak sayımının yapılacağını söyledi.

Başkan Soydan, " Diğer açıklanan rekoltelere hiçbir vatandaşımız, kamuoyu, sektör itibar etmesin. Çünkü bu rekolte gerçeğe en yakın rekoltedir" dedi.

Rekolte tespit komisyonunda, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ordu Ticaret Borsası, Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Ulusal Fındık Konseyi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ve Toprak Mahsulleri Ofisi temsilcileri ve Ziraat Odası Başkanlarının yer alması bekleniyor. Soner ÖZDEMİR 

Rek1

Editör: Soner Özdemir