Ekranların sevilen dizilerinden olan Dilek Taşı dizisinde Figen Kutlu karakteri kimdir? Gerçek adı nedir? Detayları haberimizde..

Dilek Taşı Dizisi Konusu

Dilek Taşı, 1980'li yıllarda İstanbul'un zengin semtlerinden biri olan Nişantaşı'nda yaşayan iki ailenin hikâyesini konu alıyor.

Ailenin birinde, zengin ve güçlü bir iş adamı olan Mehmet Ali Rona ve eşi Gülden Rona yaşıyor. Mehmet Ali Rona, çok başarılı bir iş adamı olsa da, ailesiyle pek ilgilenmiyor. Gülden Rona ise, eşinin ilgisizliğinden dolayı mutsuz.

Ailenin diğerinde ise, fakir bir aile olan Kutlu ailesi yaşıyor. Kutlu ailesi, Nişantaşı'nda hizmetçi olarak çalışıyor.

Bir gün, Kutlu ailesinin kızı Cemre, Mehmet Ali Rona'nın oğlu Murat'la tanışır. Murat, Cemre'ye aşık olur. Cemre de Murat'a aşık olur. Ancak, Mehmet Ali Rona, Cemre'nin fakirliğinden dolayı bu ilişkiyi kabul etmez.

Mehmet Ali Rona, Cemre'nin ailesiyle konuşmaya gider. Cemre'nin babası Mustafa Kutlu, idam cezasıyla yargılanmaktadır. Mehmet Ali Rona, Mustafa Kutlu'nun idamını engellemek için Cemre'yi evlat edinmeyi kabul eder.

Cemre, Rona ailesinin evinde yaşamaya başlar. Ancak, Cemre burada da zorluklarla karşılaşır. Gülden Rona, Cemre'yi kabullenmekte zorlanır. Murat'ın annesi olan Ayşe Rona ise, Cemre'yi kıskanır.

Cemre, bu zorluklara rağmen, Murat'la evlenmeyi ve onunla mutlu olmayı hayal eder. Ancak, Cemre'nin önündeki engeller çok büyüktür.

Dilek Taşı, aşk, intikam, aile bağları ve sosyal adalet gibi temaları işleyen bir dizidir. Dizi, 1980'li yılların İstanbul'unu da gözler önüne sermektedir.

Dizinin başrollerinde Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay yer alıyor. Dizinin diğer oyuncuları arasında Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz gibi isimler bulunuyor.

Dilek Taşı Dizisi Oyuncuları

Dilek Taşı dizisinin başrollerinde Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay yer alıyor. Dizinin diğer oyuncuları arasında Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Engin Yüksel, Afra Karagöz gibi isimler bulunuyor.

Oyuncular ve Karakterleri:

  • Salih Bademci - Mustafa Kutlu
  • Hazal Subaşı - Cemre Kutlu/Cemre Rona
  • Ozan Dolunay - Murat Rona
  • Perihan Savaş - Ayşe Rona
  • Özge Özberk - Gülden Rona
  • Teoman Kumbaracıbaşı - Mehmet Ali Rona
  • Elif Doğan - Ayşegül
  • Çiçek Dilligil - Saadet
  • Engin Yüksel - Yaşar
  • Afra Karagöz - Sevim

Dizi Karakterleri:

Mustafa Kutlu: Cemre'nin babasıdır. Bir fabrikada işçi olarak çalışmaktadır. Cemre'nin annesinin ölümünden sonra Cemre'yi tek başına büyütmüştür. Cemre'nin sevgisine ve desteğine her zaman ihtiyaç duymaktadır.

Cemre Kutlu/Cemre Rona: Mustafa Kutlu ve Ayşegül'ün kızıdır. Fakir bir ailede doğmuş ve büyümüştür. Murat'a aşıktır. Murat'la evlenmek ve onunla mutlu olmak istemektedir. Ancak, Cemre'nin önündeki engeller çok büyüktür.

Murat Rona: Mehmet Ali Rona ve Ayşe Rona'nın oğludur. Zengin bir ailede doğmuş ve büyümüştür. Cemre'ye aşıktır. Cemre'yle evlenmek ve onunla mutlu olmak istemektedir. Ancak, Murat'ın annesi Ayşe Rona, Cemre'yi kıskanmaktadır.

Ayşe Rona: Mehmet Ali Rona'nın karısıdır. Çok zengin bir ailede doğmuş ve büyümüştür. Murat'ın annesidir. Cemre'yi kıskanmaktadır.

Gülden Rona: Mehmet Ali Rona'nın ikinci karısıdır. Çok güzel ve çekici bir kadındır. Mehmet Ali Rona'nın ilgisini çekmeye çalışmaktadır.

Mehmet Ali Rona: Zengin ve güçlü bir iş adamıdır. Cemre'nin babası Mustafa Kutlu'nun idamını engellemek için Cemre'yi evlat edinmiştir.

Ayşegül: Cemre'nin annesidir. Mustafa Kutlu ile evlidir. Cemre'nin doğumundan sonra ölmüştür.

Yaşar: Cemre'nin babası Mustafa Kutlu'nun iş arkadaşıdır. Mustafa Kutlu'ya her zaman destek olmuştur.

Sevim: Gülden Rona'nın hizmetçisidir. Gülden Rona'nın sırlarını bilir.

Hazal Subaşı Kimdir

Hazal Subaşı, 2 Mayıs 1995 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden mezun oldu.

Hazal Subaşı, oyunculuk kariyerine modellikle başladı. 2015 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında üçüncü seçildi. Miss Supranational'a katılan ilk Türk kadın oldu.

Hazal Subaşı, ilk oyunculuk deneyimini 2016 yılında "Adını Sen Koy" dizisiyle yaşadı. Bu dizide Zehra karakterini canlandırdı.

Hazal Subaşı, daha sonra "Bir Umut Yeter", "Halka", "Çukur" ve "Kötü Adamın 10 Günü" gibi dizilerde rol aldı.

Hazal Subaşı, 2023 yılında "Kasaba Doktoru" dizisinde Leyla karakterini canlandırmaktadır.

Hazal Subaşı, 1.66 m boyunda ve 52 kg ağırlığındadır.