Diyanet İşleri Başkanlığı, 2024 yılı için yurtdışında kurban bağışı fiyatlarını açıkladı. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Diyanet'in belirlediği fiyatlarla kurban ibadetini yerine getirebilmeleri için yapılan duyuruya göre, bu yıl kurban bağışı için belirlenen fiyatlar ne kadar? Detaylar haberimizde..

Diyanet Yurtdışı Kurbanlık Bağış Fiyatları 2024

Yaklaşan 2024 Kurban Bayramı öncesinde çeşitli yardım kuruluşları tarafından belirlenen kurban bağışı fiyatları ve organizasyon detayları şöyle:

Kızılay, yurt içi ve Gazze için kurban bağış bedelini 11.750 TL olarak açıkladı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ise yurt içinde 11.750 TL, yurt dışında ise 4.750 TL olarak belirledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bağışların il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla yapılabileceğini, ayrıca www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden de bağışların gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı ise 2024 yılı için Türkiye dahil olmak üzere 60 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtacaklarını duyurdu ve bağış bedelini 6.700 TL olarak belirledi. Kampanya sloganı "Kurban Kardeşliğe Çağrı" olarak belirlendi.

LÖSEV, lösemili çocuklar ve kanser hastaları için kurban bağış bedelini 12.900 TL olarak açıkladı. Kurbanların etinin, 12 ay boyunca bu hastalara dağıtılacağını belirttiler.

Cansuyu Derneği ise farklı bölgelere göre değişen kurban bağış bedelleri belirledi:

  • Afrika için: 3.800 TL
  • Asya için: 4.300 TL
  • Arakan ve Yemen için: 6.000 TL
  • Filistin kampları için: 11.000 TL
  • Türkiye için: 11.700 TL

Bu kuruluşlar, bağış yapmak isteyen vatandaşların çeşitli kanallar üzerinden kolayca bağış yapabilecekleri bilgisini veriyorlar.

Editör: Deniz İnal