Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden nasıl öldü? Ramazan Hoca'yı kim öldürdü? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Diyarbakırlı Ramazan Hoca Neden, Nasıl Öldü

Diyarbakır'ın tanınmış dini konuşmacılarından Ramazan Böçkün, Ulu Camii'nde yaptığı konuşmalar ve sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarla bilinen bir isimdi. Ancak bugün yaşanan trajik bir olay sonucunda hayatını kaybetti. Ramazan Hoca, İstanbul Fatih'te bulunan kendi iş yerinde bıçaklı bir saldırıya uğrayarak yaşamını yitirdi.

Saldırı, öğle saatlerinde Cerrahpaşa'daki iş yerinde gerçekleşti. Ramazan Hoca, defalarca bıçaklanarak hayatını kaybetti. Olayın ardından polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Kaçan saldırganın peşine düşen polis, şüpheliyi bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Savcılık da olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. Sosyal medyada "Diyarbakırlı Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Böçkün'ün ölüm haberi, geniş bir kesimde şok etkisi yarattı.

Ramazan Hoca'yı Kim Öldürdü

İstanbul Valiliği, Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak tanınan Ramazan Pişkin'in öldürülmesiyle ilgili resmi bir açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, 31 Ocak 2024 tarihinde saat 13.50 sıralarında, Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan çay ocağında Pişkin'in kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı belirtildi.

Açıklamada, Ramazan Pişkin'in göğüs bölgesinden üç bıçak yarası aldığı ve 112 ekiplerince hastaneye kaldırıldığı, ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği ifade edildi. Valilik, saldırganın kimliğinin tespiti ve yakalanması amacıyla güvenlik güçleri tarafından başlatılan çalışmaların sürdüğünü vurguladı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirilirken, toplumda büyük bir şok ve üzüntü yaratmış olan bu olayla ilgili gelişmeler merakla beklenmektedir.

Editör: Deniz İnal