2023-2024 sezonunda ilk maçı Malatya’da oynayan 52 Orduspor Futbol Kulübü, son resmi maçını 5 Şubat’ta oynayan ve deprem felaketi sonrasında ilk kez resmi maça çıkan Malatya Arguvan Belediyespor’un konuğu olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü, golsüz berabere kaldığı maçın ardından ise Ordu’ya bir puanla dönerken Tarsus İdman Yurdu maçının hazırlıklarına başlamıştı.

''Talihsiz Şekilde Finalde 2.Ligin Kapısından Döndük''

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde yeni sezonda iç sahada oynanacak olan ilk maç öncesinde ise Gülyalı’da bulunan kulüp tesislerinde açıklamalarda bulunan 52 Orduspor Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Doğan Deniz: ‘’Geçtiğimiz hafta 2023- 2024 sezonuna deplasmanda oynadığımız bir müsabakayla başladık. Bunun öncesinde hem Ordu hem de Bolu’da kamp dönemleri geçirdik. Özellikle yeni ve eski oyuncularımızın birbiriyle oynama alışkanlığını geliştirme ve güç toplama anlamında kampımızın çok verimli geçtiğini izledik, takip ettik. 
Bu yıl grubumuzda bizimle birlikte 15 takım var, ilk maça deplasmanda başladık. Amacımız galip gelmekti, çünkü şampiyonluk hedefiyle yola başladık ve geçtiğimiz sene tüm Ordu halkının da gördüğü gibi çok talihsiz şekilde finalde 2.Ligin kapısından döndük. Özellikle Şükrü Bodur başkanlığında bu görevi yaptığımız andan bu yana tek hedefimiz bu takımın bu şehrin 3.Lige yakışmadığı idi.’’ dedi.

''Kaldığımız Otelle Saha Arasında Otobüsle 1 Saat Vardı''

Doğan Deniz, sezona bir puanla başlamayı önemsediklerini çünkü zor bir deplasmandan çıktıklarını söylerken: ‘’Deplasmanda puan kaybı gibi görünse de, biz 1 puanı önemsiyoruz. İlk haftada bir puanla geri döndük. Zor bir deplasmandı. Sebebi karayoluyla gittik, konaklama alanıyla maç oynadığımız yer arasında otobüsle 1 saatlik mesafe vardı ve hiç sevmediğimiz sentetik sahada oynadık.’’ açıklamalarını yaptı.

SAMET KARADAĞ