2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de B Grubu'nda dördüncü olarak Play-Off'a kalan Doğaspor, Play-Off Grup statüsünde ise dört maçlık süreçte aldığı bir puan sonrasında matematiksel olarak tur atlama şansını yitirmişti. Özellikle maçın son dakikalarında skor 2-1 Doğaspor'un aleyhine iken verilen penaltı kararı sonrasında oldukça tepki gösteren Doğaspor, bu penaltıdan sonra maçın bitmesi sonrasında hakeme yoğun tepki göstermişti. Tribünlerden maçı takip eden Doğaspor'da Kulüp Başkanı Uğur Ateş'in de sahaya indiği olaylar silsilesinde cezalar açıklandı.

Doğaspor-2


Ordu İl Futbol Disiplin Kurulu tarafından yapılan toplantıda bu maç ile ilgili olarak kararlar açıklandı. Doğaspor forması giyen Efe Şahin'e bu karşılaşma sonrasında üç maç men cezası verilirken, antrenör Savaş Demiröz ise 10 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Tribünlerden inerek hakeme yoğun tepki gösteren Başkan Uğur Ateş için ise hakem tarafından düzenlenen ek rapor doğrultusunda savunmasının istenilmesi kararı çıktı.

Doğaspor ayrıca Play-Off 5.Haftasında oynayacağı Galataspor maçına çıkmama kararı alırken bu karşılaşmadan dolayı hükmen 3-0 mağlup sayılacak.

Editör: Samet Karadağ