Ordu Üniversitesi (ODÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt’un başkanlığını üsteleneceği kongrenin ikincisi bu yıl Ordu’da gerçekleştirilecek. 3 gün boyunca sürecek olan kongreye tüm Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden doktorlar katılım sağlayacak. Kongreyi duyuran Prof. Dr. Özgür Enginyurt, “Bu sene ikincisini 23-25 Mayıs 2024 tarihinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Doğu Karadeniz Aile Hekimliği kongremizde sadece Aile Hekimliği branşı ile değil, birlikte hastalıkları yönettiğimiz tüm branşları multidisipliner yaklaşımla davet etmekten onur duyuyoruz.

Birinci basamak ile karşılıklı iletişim halinde olan İç Hastalıkları, Acil Tıp, Göğüs Hastalıkları, Kardiyoloji başta olmak üzere Ortopedi, Nöroloji, FTR, Psikiyatri, KBB, Pediatri, Göz Hastalıkları, Cildiye, Genel Cerrahi, Üroloji, Biyokimya, Patoloji, Tıbbi Genetik, Anestezi ve Reanimasyon uzmanlarının Aile Hekimleri ile birlikte yöneteceği hastalıkları ele alacak ve yeni ortak kanaatleri yorumlayacağız.” dedi.

Çeşitli ülkelerden doktorlar katılacak

Doktor Özgün Enginyurt

Özgür Enginyurt, “Kongremizde ulusal ve uluslararası alanda bilgi ve deneyim sahibi konuşmacılarımızın katılımıyla, güncel literatür bilgilerinin ışığında, bilimsel içeriği zengin pratik uygulamalarımıza katkı sunacak güçlü bir program hazırladık. Eğitimler, sözel bildiriler, interaktif katılımlı hibrit oturumlarda aklımıza takılan sorulara yanıt bulduğumuz saatler ile birlikte yorgunluk ve stresten uzaklaşacağımız sosyal programların olduğu bir kongre bizleri bekliyor. Kongremize Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere tüm illerimizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden meslektaşlarımızın katılımlarını heyecanla bekliyoruz. Birlikteliğimiz gücümüze güç katarak gelecek için Aile Hekimliği uzmanlık disiplininin değerini ve vizyonunu daha yukarılara taşıyacaktır. Kongremizde görüşmek ümidiyle.” diye konuştu.

Bahar Alerjisi Başa Bela Olmasın! Bahar Alerjisi Başa Bela Olmasın!