200 TL çıkardık. Paralarımızdan 6 sıfır attıktan sonra yaptık bu işi, İyi mi ettik kötü mü derken ikiye ayrıldık. Bir kısmımız iyi yaptık dedi. Bir kısmimiz kötü yapıkla kalsak iyi daha da kötüye gidiyoruz dedi.

Hayat bir kavgadır ama Dolar ile TL kavgası değildir. Türk Arap kavgası da değildir. Ya nedir Haçlılarla Türklerin bitmez teklenmez kavgaları devam ediyor.

 2 Mart 2024 tarihli Sözcü gazetesinin birinci sayfasında tam göbekten bir haber var.  Haberi resimlerle de süslemişler.

200 TL 2009 da 131 ABD dolarına eşitti

200 TL 2023 te 10 ABD dolarına eşit oldu

2024 te ise 6 ABD dolarına eşit oldu.

Haber bu kadar yorum da fazla bir şey yok. Bu habere aslında yorum yapılamaz. Yorumu kendisindedir. Çünkü. Ama denilebilir ki:200 TL ile 131 dolar alınırken 2024 te ancak 6 dolar alınabilecek kadar güzelim güzeli 200 TL mizi açık bütçelerle ezerek bu başarıyı yakaladık dersek mizah dahi olmaz. Yalnız acı olur Dostlar…  Bizim paramız çok kötü gitmiş denilmelidir. Bu basit bir olay olarak geçiştirilmez burada Anayasamız ve hukuk devletimiz konuya hemen girer ve hukukun gereği ne is e onu yapar.

Anayasamızı devletimizin üst hukuk makamlarında görevli Türkçesi kuvvetli bir hukukçuya okutalım ve açakalmasını dinleyelim.  Bu üç madde Anayasamızın emredici bağlayıcı uygulanması ve uyulması gereken kesin hükümleridirler.

 Diyebiliriz ki hükümetler ve TBMM fiyatlarda zamlara yol açacak iç ve dış ödemelerinde açık verecek uygulamalara asla izin veremezler.

Ama gazete haberlerinin hemen  hemen tümüne yakını fiyatlardaki zamlardan iç ve dış ticaretlerdeki açıklardan bahsetmektedir. Anayasamız herkesin gözünün içine baka baka ihlal edilmektedir. 31 Marta Türk milleti anayasamızın 166. Maddesini ihlalden kurtarmalıdır.

 

 Murat Muratoğlu’nun Yazısından alıntılar

Murat Muratoğlu’nun  (  2 Mart 2024 )Yazısından çalıntılar. Alıntı değil çalıntı yapalım. Birkaç çalıntı ile yazımızı tamamlayalım.

Bugün 2013 yılında 10.000 Dolarlık mal almak için gereken para13 465 Dolara çıktı.

Zenginin ekonomiyi övdüğü fakirin ise dibi gördüğü ülkede kimileri çöpten yemek toplama taktikleri ile hayatlarını idame ettirme peşinde

Sahi memlekette enflasyonun %65 olduğuna inana tek bir Allah kulu var mıdır?

Çalıntılarımız bu kadar. İlavelerimiz ise şunlardır:

Her zam bir Anayasa ihlalidir

He açık bütçe de doğal olarak anayasa ihlalidir

Her ek bütçe Anayasamızı ihlalle tepetaklak edilmesidir.  Buradan ancak ve ancak DENK bütçe yaparak çıkılır. Gerisi laf-ı güzaftır diyelim. Yalandır demeyelim de kimsenin hakkını yemeyelim.