Dr. Cem Caniklioğlu, görünmeyen diş teli uygulaması ile kişinin hiçbir estetik problem yaşamadan hem sosyal yaşamını hem de iş yaşamını sürdürebildiğini belirtti.
Baharın gelişi, yazın yaklaşmasıyla birlikte başta kadınlar olmak üzere herkes için daha güzel görünme dönemi başladı. Zayıflama trendleri, saç modelleri, lazer uygulamalar derken, görünmeyen diş teli de estetiği bozmadan ortodonti tedavisi imkanını sunuyor. Son yıllarda giderek yükselen bir alternatif olarak dikkat çeken görünmeyen diş telleriyle dış görünüşten ödün vermeden, ortodonti tedavisi görmek mümkün. Dışarıdan bakıldığında görülmesi imkansız olan lingual diş telleri ve braketler dış görünüşüne önem veren herkes için en ideal çözüm olarak dikkat çekiyor. Dişlerin arka yüzeyine takılan özel braket ve teller, laboratuar ortamında kişiye özel olarak hazırlanıyor.
Görünmeyen diş teli uygulamasının Türkiye’deki öncülerinden Dr. Cem Caniklioğlu, lingual tekniğin her yaş ve meslekten kişi için uygun olduğunu söyledi. Dr. Caniklioğlu, ortalama 2 haftalık bir alışma döneminin ardından kişinin bir yandan çapraşık ya da ayrık dişlerinin tedavisini görürken, diğer yandan hiçbir estetik problem yaşamadan hem sosyal yaşamını hem de iş yaşamını sürdürebildiğine dikkat çekti.
Dışarıdan asla fark edilmeyen lingual diş telleri, dişlerin ön yüzüne takılan ve dış görünüşüne özen gösterenlerin tercih ettiği şeffaf diş tellerine nazaran da estetik üstünlüğünü koruyor. Lingual teknik, politikacılardan sanatçılara, sporculardan öğrencilere kadar dış görünüşüne önem veren ya da ortodontik tedavinin yol açtığı olumsuz, istenmeyen görüntüden rahatsızlık duyabilecek herkes için bir devrim niteliği taşıyor. Estetik kaygılarından ötürü ortodontik tedavi görmek istemedikleri için çapraşık ya da ayrık dişleri ile ilgili tedavi görmeyenler, lingual teknik ile tüm kaygılarından uzak sağlıklı ve estetik bir ağza kavuşabiliyorlar.