Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım ve gıda mühendisi Gülşen Aylin Köse, ilçedeki bir düğün salonunda düzenlenen törenle evlendi. Çift, nikahlarını Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kıydı.

Kış şartlarında sokak hayvanlarının zor durumda olduğunu belirten çift, bu nedenle davetlilere nikah şekeri yerine kedi ve köpek maması dağıtma kararı aldı.

Damat Saygın Yıldırım, hem sosyal hayatta hem de mesleği gereği sahipsiz hayvanları ve doğadaki canlılarla iç içe olduğunu söyledi.

Nikah

Sahipsiz hayvanlar için elinden geleni yaptığını dile getiren Yıldırım, "Bu zorlu kış şartlarında sahipsiz hayvanlar için böyle bir farkındalık yaratmak istedik. Düğünimizde nikah şekeri yerine kedi ve köpek maması dağıtma kararı aldık. Zaten mesleğim gereği hayvanlarla, bakım ve rehabilitasyonu ile iç içe biriyim. Toplumumuzun dikkatini çekmek istedik. Ayrıca eşimle birlikte sahipsiz hayvanları besliyoruz. Tüm insanları da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

Nikah-1

Gelin Gülşen Aylin Köse ise doğayı ve hayvanları çok sevdiklerini dile getirerek "Doğaya ve hayvanlara karşı duyarlıyız. Mamaları davetlilerimize dağıttık. Eşimle birlikte bu mamaları dağıtarak sokak hayvanlarımıza destek olmuş oluyoruz." diye konuştu. AA

Duygu ve Berat Çiftinin Mutlu Günü Duygu ve Berat Çiftinin Mutlu Günü

Kaynak: AA