Galatasaray'a transfer olan: Ebuka Izundu Kimdir? Nereli? Boyu, Kilosu ve Yaşı Kaç?Bu haberde altında, Ebuka Izundu'nun kariyeri, kökeni ve temel biyografik bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okuyabilirsiniz..

Ebuka Izundu Kimdir

Nijerya'nın Lagos şehrinde 28 Haziran 1996'da doğan sporcu, gençlik yıllarında futbol oynayarak büyüdü. Ancak 16 yaşında Kuzey Karolina'da bulunan Victory Christian Center okulunda basketbol ile tanıştı ve fiziği sayesinde bu spor dalında yeteneklerini sergilemeye başladı. Lise yıllarında basketbolun yanı sıra futbol ve atletizmle de ilgilendi.

2014 yılında Charlotte 49ers erkek basketbol takımıyla NCAA Division 1'de mücadele etti ve ardından eğitimini Miami Üniversitesi'nde sürdürme kararı aldı.

2015 yılından itibaren 4 sezon boyunca Miami Hurricanes forması giydi ve 2019 yazında Golden State Warriors ile NBA Yaz Ligi'nde yer aldı. Yaz ligi boyunca takımıyla final oynayan ve Los Angeles Lakers'a karşı oynanan maçta etkili performans sergileyerek dikkat çekti.

NBA Yaz Ligi'nin sona ermesinin ardından İspanya'nın Real Betis takımıyla iki yıllık sözleşme imzaladı. İlk sezonunun ardından Fransa Ligi'ne geçiş yaparak 2020/21 sezonunda SIG Strasbourg formasıyla mücadele etti. Ocak 2021'de ise Sırbistan'ın KK FMP Beograd takımına transfer oldu ve burada ABA Ligi'nde başarılı bir performans gösterdi.

Sırbistan'daki iyi performanslarıyla dikkat çeken sporcu, sonrasında Almanya'nın Ewe Baskets Oldenburg takımına transfer oldu ve burada Bundesliga ve Basketball Champions League'de önemli roller üstlendi. Özellikle BCL TOP16 gruplarındaki MHP Riesen Ludwigsburg maçında gösterdiği 18 sayı, 11 ribauntluk performansıyla takımına katkı sağladı.

Bu başarılarla adını duyuran sporcu, uluslararası kariyerindeki çeşitlilik ve başarılı performanslarıyla basketbolseverlerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Ebuka Izundu Boyu, Kilosu ve Yaşı Kaç

Ebuka Izundu 28 Haziran 1996 doğumludur. Boyu 208 cm'dir. Kilosu hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Oyuncu Galatasaray Erkek Basketbol Takımına transfer olmuştur.

Editör: Deniz İnal