Profesyonel liglerde mücadele eden Orduspor'un son olarak 2018-2019 sezonunda yaşadığı şampiyonluk sonrasında faaliyetlerine son vermesiyle bekleme sürecine geçilirken, bu süreçte Ordu'daki profesyonel takım sayısı 3'e çıkmıştı. Orduspor ise yıllar sonra liglere dönüş yaparak Ordu 2.Amatör Lig'de şampiyon olmuştu.

Geçmiş sezonlarda Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerinde de olan ve Ordu 2.Amatör Lig'de Orduspor maçlarını bu sezon hiç kaçırmayan Tek Yürek 52 Taraftar Grubu: ''Sevgili Ordu Halkı, Gururla ve heyecanla duyurmak istiyoruz ki, TFF 188 sicil nolu efsane Orduspor, yıllar sonra sahalara geri döndü ve ikinci amatör kümede şampiyonluğu garantiledi! Bu başarıyı elde etmek için mücadele eden çocuklarımız, depremlerde kaybettiğimiz sevdiklerimizin mirasıdır ve onların azmi bizi gururlandırıyor. Bu büyük başarıyı taçlandırmak için son maçımızı Fevzi Çakmak Spor Kulübü ile oynayacağız ve bu maçta sizleri yanımızda görmek istiyoruz. Sizler, Ordu'nun kalbi ve ruhusunuz. Desteğiniz bizim için her şeyden önemlidir.
Bir kez daha "Tek Yürek 52" taraftar grubu olarak her zamanki yerimizde olacak ve takımımızı destekleyeceğiz. Ancak bu kez sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Sizlerle birlikte, tribünün her köşesinden yükselen coşkuyla tribünleri doldurmak istiyoruz. Unutmayın, her bir tezahüratınız, her bir alkışınız, takımımıza güç veriyor ve onları daha da motive ediyor.'' dedi.

Ordu halkının Pazar günü oynanacak maça gelmesini istediklerini söyleyen Tek Yürek 52 Taraftar Grubu: ''Bu sadece bir futbol maçı değil, aynı zamanda bir toplumun birlik ve beraberliğini gösterme fırsatı. Bu büyük zaferi birlikte kutlamak, Ordu'nun ne kadar güçlü ve dayanışma içinde olduğunu göstermek için harika bir fırsat. Tüm Orduspor ailesi olarak, maça gelmenizi, efsane Orduspor'a destek vermenizi ve mutluluğumuzu paylaşmanızı içtenlikle bekliyoruz. Bu unutulmaz anı birlikte yaşayalım ve çocuklarımızın gösterdiği cesaret ve azmi kutlayalım. Gelin, bir araya gelelim, tek yürek olalım ve efsane Orduspor'umuzun zaferini birlikte kutlayalım!'' açıklamasını yaptı.