Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) başkanlığı için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile yarışan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 515 oy ile başkan seçildi.

Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) seçimlerinde 448’i CHP delegesi olan toplam 868 delege oy kullandı.

TBB Başkanlığı seçiminde, 31 Mart’ta yüzde 37,7 oy oranıyla birinci parti olan CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu aday gösterdi.

İmamoğlu 515 oyla Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçildi.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’de Türkiye Belediyeler Birliği Kentsel Hareketlilik ve Ulaşım Komisyonu Üyeliğine seçildi.

Ulaş Tepe: Başarılar diliyorum

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye Belediyeler Birliği (TTB) Meclisi 2024-2026 dönemi yönetimini seçtik. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda delegelerin oylarının çoğunluğunu alarak TTB’nin yeni başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu oldu. Başarılar diliyorum.” Dedi.

Heyecanlıyım

TTB’nin 2024 yılı olağan birinci toplantısında bizler de Kentsel Hareketlilik ve Ulaşım Komisyonu üyesi seçilerek yeni dönemde görev aldık diyen Başkan Tepe, “ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve TTB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’yla birlikte çalışacak olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.” İfadelerine yer verdi. Soner ÖZDEMİR

Editör: Soner Özdemir