Fü Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elektrikle Çalişan Otomobile Bindi

28 Mayıs 2014 Çarşamba 16:24
Bu haber 78946 kez okundu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FÜ'de bir ilk olan bitirme projeleri yarışmasında yer alan projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan ve elektrikle çalışan elekromobile...

Fü Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elektrikle Çalişan Otomobile Bindi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FÜ'de bir ilk olan bitirme projeleri yarışmasında yer alan projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan ve elektrikle çalışan elekromobile binen Rektör Demirdağ, projenin hayata geçmesi halinde aracın çok amaçlı kullanılabileceğini söyledi.
Rektör Demirdağ ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Alli, mühendislik, inşaat, makine, jeoloji, elektrik-elektronik, kimya, bilgisayar, biyo-mühendislik, mekatronik mühendisliği bölümleri ile teknoloji fakültesi öğrencilerinin bitirme projelerini inceledi. Öğrencilerin projelerini tek tek inceleyip proje hakkında bilgi alan Rektör Demirdağ, bu tür bitirme projelerinin sergilenmesi ve ödüllendirilmesinin üniversitede ilk defa yapıldığını belirterek, yönetim olarak başarılı öğrencileri destekleyeceklerini ifade etti. Elektrikle çalışan elekromobile binerek aracı inceleyen Rektör Demirdağ, "Bu araç saatte 90 kilometre hıza ulaşabiliyor. Eğer bu proje gerekli desteği görür hayata geçerse çok önemli bir hizmete katkıda bulunulmuş olacak. Özellikle yaz aylarında bu aracın çok tercih edileceğini düşünüyorum. İnsanlar Harput’a bu araçla çıkabilir diğer kısa seyahatlerini de bu araçla yapabilir. Önümüzdeki dönemde bu araçla ilgili çalışmalar devam edecek ve test sürüşleri başlayacak" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x