Elif Aslı Yıldız kimdir nerelidir? Patiswiss sahibi Elif Aslı Yıldız hangi okul mezunu? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Elif Aslı Yıldız Kimdir

Ankara'da sadece 200 metrekarelik bir pastane ile işe adım atan Elektrik Elektronik Mühendisi Elif Aslı Yıldız, hayalini gerçekleştirerek 5. fabrikasını kurdu. Patiswiss markasıyla ürünlerini ABD, Rusya, İngiltere gibi 35 ülkeye ihraç eden Yıldız, kendi elektrik elektronik mühendisliği kariyerini bırakarak girişimci bir iş kadını olarak yol aldı.

Yıldız, yüksek ihracat hedeflerine odaklandıklarını belirterek, "Yeni fabrikamızla birlikte üretim alanlarımızı 40 bin metrekareye çıkardık. İhracatımızı yüzde 45'e çıkarmayı amaçlıyoruz. Hem yerel hem de global pazarlarda daha fazla rekabet avantajı elde etmek için gerekli yatırımları gerçekleştirdik. Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek büyük bir gurur" dedi. Yıldız, şirketin ürün yelpazesinin 12 ana kategoride 450 çeşidi aştığını ve fabrika yatırımlarıyla üretim kapasitesini artırdığını vurguladı. Bu yıl 1 milyar TL'lik bir ciro hedeflediklerini belirten Yıldız, "Geçen yıla göre bu yıl 4 kat büyüdük. İhracatla büyüme stratejimiz kapsamında adımlarımızı atıyoruz. 1 milyar liralık cironun yüzde 35'ini ihracattan elde etmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Elif Aslı Yıldız Hangi Okul Mezunu

Patiswiss kurucusu Elif Aslı Yıldız Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunudur. 

Editör: Haber Merkezi