Geçen sezon Ordu 2.Amatör Lig’den bir üst lige yükselen üç takımdan birisi olan ve kulüp tarihinde ilk kez 1.Amatör Lig’de yer alan Yeşilordu Futbol Kulübü için sezon Çeyrek Final maçı ile sezon sona erdi. Grup maçlarının ardından Play-Off Grup etabını da geçen ve tarihi bir başarı elde eden Yeşilordu Futbol Kulübü, Çeyrek Finalde ise Galataspor’a elendi.

Yeşilordu-FK-2

Galataspor ile oynanan çift maçlı Çeyrek Final maçlarının ardından ise teknik sorumlu Hacı Ahmet Taşpınar ''Yeşilordu Futbol Kulübünde başladığım süreçten itibaren önce 2.Amatör lig şampiyonluğuna oradan da 1.Amatör ligine daha sonra Süper Amatör devamında ise Bal ligine yükselmek için Play-Off oynayarak Çeyrek Finale kadar çıkma başarısı gösterdik. Bu süre zarfında oyunu ve oyuncu gelişimine önem vererek,Ülkemizdeki olumsuz futbol iklimine karşın,rakibe, oyuna,hakeme ve taraftara saygının önemini sahada tüm ekibimizle yansıtmaya çalıştık. Çok güçlü bir bütçemiz, oyuncu grubumuz,imkanlarımız olmamasına rağmen elimizdeki şartlara göre oyun gücümüzü, takım oyununu sahaya yansıtmaya çalıştık ve bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum.'' dedi.

yeşilordu-futbol-kulübü-1

Yeşilordu Futbol Kulübü'nde sezonun bitmesi ile birlikte teşekkürleri ihmal etmeyen Taşpınar ayrıca takımlara da başarılar dilerken ''Bu süreçte yanımda olan aileme ,teknik ekibimde yer alan Erdal hocama, Eren hocama,tüm oyuncularıma Yönetim kuruluna, Malzemecimize Sosyal Medya Sorumlulumuza,şahsımı destekleyen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum Süper Amatör de başarılar diliyorum. Son olarak Galataspor’u galibiyetinden ve turu atlamasından dolayı tebrik ediyor,Bal ligine çıkacak tüm takımlarımıza yarı final de başarılar diliyorum.'' ifadelerini kullandı.