Emek Partisi Ordu İl Örgütü Emek Komisyonu Başkanı Salim Ekmekçi, hükümetin uyguladığı ekonomi politikasının emeklileri yoksullaştırdığını ve Temmuz ayında yapılacak maaş artışının yoksulluktan kurtaran seviyede olması gerektiğini vurguladı. 

Emekli Çalışan1Ekmekçi, hükümetin uyguladığı ekonomi politikasının emeklileri sürekli yoksullaştırdığını belirterek, "Emeklileri sadakaya muhtaç eden iktidara karşı sesimizi yükseltelim." çağrısı yaptı. Ekmekçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere banka promosyonu sunmasını da eleştirerek, "Emekliler sadaka istemiyor. Yıllardır çalışmaları karşılığı maaşlarından yapılan kesintilerden kaynaklı hakkını istiyor. Sermaye gruplarının vergileri affedilirken, ek olanaklar sunulurken emeklilerin haklarından yoksun bırakılması kabul edilemez." dedi.

"Emekliler Hakkını Yaşanabilir Bir Maaş İstiyor"

Temmuz ayında yapılacak maaş artışında iktidara seslenen Ekmekçi, "Hükümet Temmuz ayında emeklilere olması gereken artışı yapmamayı düşünüyor. Bu zamana kadar gösterilen tepkiler olumlu olsa da taleplerimizi daha fazla dilendirmeliyiz. Bekleyen değil, hakkı için mücadele eden kazanır. Emeklilerin sendikaları, dernekleri birleşik mücadeleyi büyütmeliler. Emek Partisi olarak emeklilerin hak ve özgürlük mücadelelerindeki sorumluluğumuzu yerine getireceğiz." dedi.

Türkiye'de Emekli-Çalışan Dengesi Bozuluyor Türkiye'de Emekli-Çalışan Dengesi Bozuluyor

Editör: Atakan Öztürk