Temmuz ayında maaş ve asgari ücretlerde yaşanabilir bir artış sağlanmalı diyen Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, İktidar oyalamaya devem ediyor. İşçilerin, emeklilerin, kamu emekçilerinin hakları için mücadele çağrısı yaptı.

 Yaşanan ekonomik kriz ve mağduriyetten ilimiz işçilerinin, emeklilerin, üretici köylü ve küçük esnafın olumsuz etkilendiğini belirten Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Temmuz ayında işçilerin asgari ücretine; emeklilerin, kamu emekçilerinin maaşlarına yapılacak zam tartışmalarında iktidarın oyalama taktiği devam ediyor. Temmuz ayına sayılı günler kaldı. Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı bile belli değil. İktidar asgari ücrete zam yapmanın enflasyon nedeni olduğunu söyleyerek gerçekleri çarpıtıyor. İşçileri bırakın yoksullu, açlığa terk ediyor. Bunu yaparken de sermayeye teşviklerine devam ediyor. Emekliler ölsün diye bekliyorlar. Kamu emekçilerini de açlık içindeki emekçilerle karşılaştırıp terbiye etmeye çalışıyor. İşçiler, emekliler, kamu emekçileri açlığa ve yoksulluğa mahkum edilemez.” Diye konuştu.

Sayılı günler kaldı, mücadeleye devam

      Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, karar gününe sayılı günler kaldığına dikkat çekerek, “Temmuz maaş artışlarına, asgari ücret kararını vermeye sayılı günler kaldı. Artık her gün talepleri seslendirmek zorundayız. İktidarın vergide, geliri pay etmedeki adaletsizliğini teşhir etmeliyiz. Mücadeleyi büyütmeliyiz. Biliyoruz ki iktidar, sermayeden yana. Temmuz ayındaki sadaka biçimindeki artış planını bozalım. Yaşanabilir bir ücret en doğal bir taleptir. Başka çare yok.” Şeklinde konuştu.  Haber merkezi

Bakan Işıkhan: Hiçbir ara zam gündemimizde yok Bakan Işıkhan: Hiçbir ara zam gündemimizde yok

Editör: Soner Özdemir